Ekonomi

Adana’da Su ve Kanalizasyon Altyapısı Güçleniyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (ASKİ), şehre güçlü bir altyapı kazandırmak ve tüm vatandaşlara sağlıklı su ulaştırmak amacıyla şehir genelinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu alanında değerli yatırımlar yapıyor.

Su kaynaklarının korunmasına yönelik birçok projeyi hayata geçiren ASKİ, toplam 2097 kilometre içme suyu sınırı yaparak vatandaşlara sağlıklı ve kaliteli içme suyu ulaştırdı. Çeşitli ilçelerde geçmiş yıllardan kalan 440 kilometre asbestli boru, sağlıklı ve kaliteli yeni nesil borularla değiştirildi.

ALTYAPI GÜÇLENDİRİLİYOR

Adana’nın en büyük sorunlarından biri olan kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının bir arada çalışmasına müdahale eden ASKİ, kanalizasyon ve yağmur suyu sınırlarının ayrılmasını sağladı. Bu, kanalizasyon hatlarındaki yükü azalttı. Yağmur suyunun aynı zamanda kanalizasyon sistemine karışması da engellenerek çevre sağlığı korundu.

Güçlü bir altyapı hedefiyle yola çıkan Adana Su ve Kanalizasyon İşletmesi, aynı zamanda kanalizasyon hatlarını da modernize ederek çevreye verilen zararı en aza indiriyor. Bu kapsamda kent geneline toplam 365 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu sınırı döşenerek altyapı güçlendirildi.

DAHA YAŞANABİLİR BİR ADANA’NIN TEMELLERİ ATIYOR

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın göreve başlamasının ardından verdiği talimat doğrultusunda hareket eden ASKİ Genel Müdürlüğü, Saimbeyli ve Karataş ilçelerinde atıksu arıtma tesisi inşa etti. İmamoğlu ve Aladağ’da arıtma tesislerinin üretimi hızla devam ediyor. Atık su arıtma tesisleri toplumların su kaynaklarının korunmasında, su kirliliğinin azaltılmasında, çevre ve insan sağlığının korunmasında, suyun geri dönüşümünün desteklenmesinde büyük rol oynamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu