Yaşam

Akkılıç Ödülleri açıklandı

Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırma Ödülü 13. yılında, beğenilen Kırlı Özer’in doktora tezi ödüllendirildi; Sercan Ekmezler’in doktora tezi de “Özel Ödül”e layık görüldü.

Nilüfer Belediyesi’nin Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Akkılıç Ailesi ile 2010 yılından bu yana düzenlediği Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırma Ödülleri, kentin belleğine yeni eserler kazandırmaya devam ediyor. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırma Ödülü sürecinde ödüle layık görülen isimler açıklandı.

Bursa araştırmalarını gün yüzüne çıkaran ve araştırma kültürünü özendiren ödül programında Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Sevgili Kırlı Özer, “Katmanlı Şehirlerin Fenomenolojik Açıdan Analizine Yönelik Bir Model Önerisi” başlıklı doktora teziyle Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırma Ödülü’ne layık görüldü. Perspektif: İznik Örneği”. .

Öğretim Üyesi Sercan Ekmezler’in “Gerçek Bir İnsanlık Figürü Ararken/İnsanlık: Hürriyet Mahallesi’nde Mekan ve Gündelik Hayat İlişkisi” başlıklı doktora teziyle Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırma Özel Ödülü’ne layık görüldüğü açıklandı.

Bu yıl lisansüstü ve akademik olmayan kategorilerde ödül verilmediği belirtildi.

Ödüller 28 Nisan 2023 tarihinde saat 19.00’da Akkılıç Kütüphanesi’nde düzenlenecek törenle sahiplerine verilirken, bir önceki yılın ödüllü genç akademisyenleri de okuyucuları ile buluşarak ödüllü kitaplarını imzalayacak.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-corlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu