Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hacıkadin Kent Ormanı’nı Park Ankara adıyla hizmete açtı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), Hacıkadin Kent Ormanı’nı 1500 dönümlük bir alanla yenileyerek “Park Park” oldu. ankaraBölge, 81 adet barbekülü bungalov, ATV alanı, taş ev, at çiftliği, kayak pisti, paintball sahası ve 800 kişilik Belpa Cafe ile Başkentlilere yeni bir soluk getiriyor.

“Yeşil Başkent” sloganıyla faaliyetlerini sürdürmek ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e yeni parklar ve mesire alanları kazandırmaya devam ediyor. Keçiören’de 1 milyon 480 bin metrekare alana sahip olan ve ABB tarafından 25 yıllığına kiralanan “Hacıkadin Kent Ormanı”nın yenileme çalışmaları tamamlandı. “Park ankaraadıyla Başkentlileri ağırlamaya başlayan bölge, günübirlik etkinliklerden düğün salonlarına, mangallı bungalovlardan çadır ve karavan kamplarına kadar çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

1500 Dönümlük DEV AKTİVİTE MERKEZİ

1500 dönüm alan üzerine kurulan Hacıkadin Kent Orman-Parkı ankara 81 adet barbekülü bungalov, ATV alanı, taş ev, at çiftliği, kayak pisti, paintball sahası ve 800 kişilik Belpa Cafe, Başkentlileri ağırlıyor. Bölge, Ankaralıları farklı alanlara yönlendirecek şekilde 3 farklı giriş kapısı ile karşılamaktadır. Kuzey Ankara girişinden günübirlik aktivitelere, Bağlum girişinden araçla sağlanan aktivitelere, Pursaklar girişinden ise düğün salonlarına ulaşmak mümkündür.

Başkentlileri şehrin merkezinde yemyeşil bir ormanla buluşturan ve ortasında birçok aktivite sunan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerine göre bölgedeki imkanları çeşitlendirmeye devam ediyor.

ABB’nin iştiraklerinden BelPlas AŞ’nin Genel Müdür Yardımcısı Ali Tokmak, Park Ankara adı altında 1500 dönümlük Hacıkadin Kent Ormanı’nı başkentlilerin kullanımına açtıklarını belirterek, “Yaklaşık 81 bungalovumuz var. Bölgede evler, hamaklar ve mangallar var.Ankaralılar gelip burada güzel vakit geçirebilirler.Atv’ye binmek isteyenler atv’ye binmek isteyenlerin yaz aylarının yaklaşması nedeniyle organizasyon şirketimiz var bunun gibi faaliyetleri de gerçekleştiriyoruz. sünnet, evlenme teklifi, kına gecesi ve benzeri faaliyetler.”

Kaynak: ANKA / Hayat

kozlukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu