Teknoloji

Apple, iPhone 15’e ek olarak mevcut iPhone’larında USB-C’ye geçebilir

Bir yılı aşkın bir süredir iPhone 15 serisinin USB-C bağlantı noktası için Lightning bağlantı noktasından vazgeçeceğini duyuyoruz. Söylentiler ve raporlar bu değişimin kaçınılmaz olduğunu söylese de, iPhone 15 serisi piyasaya çıktığında, USB-C bağlantı noktasına sahip tek iPhone olmayabilir . Apple, bu değişim için iki model daha hazırlıyor gibi görünüyor.

Twitter kullanıcısı @aaronp613 tarafından açıklanan tvOS 17 beta kodunda, daha önce piyasaya sürülmemiş altı iPhone modeli hakkında bilgi bulundu. Onların dördü ( iPhone15.4, iPhone 15.5, iPhone16.1 ve iPhone16.2) listede iki yeni iPhone daha varken dört iPhone 15 modeline işaret ediyor: iPhone14.1Ve iPhone14.9.

Bu iPhone’ların her ikisinde de A15 Bionic çip var ve Şu anda A15 Bionic çipe sahip iPhone modelleri; iPhone SE 3, tüm iPhone 13 modelleri ve standart iPhone 14 modelleri . Ancak iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, önümüzdeki birkaç yıl boyunca Apple tarafından satılmaya devam edeceğinden, USB-C temas noktası için revize edilmiş sürümlerinden bahsetmek bir kelime olabilir. Yani indirimde kalacak iPhone 14 modelleri, mevcut modellerden farklı olarak USB-C ile gelebilir.

Ayrıca Apple’ın daha önce piyasaya sürülen bir iPhone’un temas noktasını hiç değiştirmediğini de belirtelim, ancak şirketin temas noktalarını en son değiştirmesinin üzerinden on yıl geçtiği için bu mümkün olabilir. Ayrıca AB kuralları, Apple’ı iPhone 14’leri satışta tutmaya zorluyor.

Beta testleri devam ederken tvOS 17 veya başka bir işletim sisteminden gelecek iPhone modelleri hakkında daha detaylı bilgi alabilir miyiz bakalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu