Haber

Bakan Kurum’dan İstanbul’a uydu şehir müjdesi: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 10 bin konutun temelini atacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da ve deprem bölgesinde yapılacak konutlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, İstanbul’da uydu şehirlerin kurulacağını bildirdi.

İSTANBUL’DA MEMNUN ŞEHİRLER KURULACAK

Bakan Kurum, “İstanbul’a uydu şehirler kuracağız. Neden rezerv alanları oluşturduk? 1.5 milyon riskli konutumuzun 500 binini olduğu yere yapacağız. Kalan 500 bin konut için de uydu şehirler kuracağız. İnşallah inşallah ilk 10 bin konutun temelini Cumhurbaşkanımızın katılımıyla atacağız… İstanbul Finans Merkezi’ni bu ay Cumhurbaşkanımızla Ataşehir’de açacağız, 2.5 milyon metrekarelik alanda 50 bin kişiye istihdam sağlanacak.

“KÖY KONUTLARIMIZI Ramazan BAYRAMINDA TESLİM EDECEĞİZ”

Ramazan Bayramı’nda Cumhurbaşkanımızın da huzurunda köy konutlarımızı teslim edeceğiz. Perşembe günü Cumhurbaşkanımızla birlikte depremin üzerinden 66 gün geçmesine rağmen 100 bin konut inşaatına başladık. Bu önemli bir başarıdır. 100 bin konutu 4 ile çarptığınızda 400 bin kardeşimizin meskeni, yuvası ve memnuniyeti demektir.

“BOŞ BİR SÖZ VERMEK ÇOK KOLAY”

Özellikle seçim sürecinde boş sözler vermek çok kolay. Nasılsa sırtınızda sepet yok, kuramadığınız, gerçekleştiremediğiniz tüm hayallerinizi vatandaşınıza anlatabilirsiniz. Ancak biz hiçbir zaman böyle bir politika yapmadık. Projelerimiz ve çalışmalarımız üzerinden bir çalışma politikası oluşturduk. Biz oradaki kardeşlerimize, gerçekleşmeyen hayallerimizi istismar edecek sözler vermedik.

“Elini tutan biri var mıydı?”

Madem Kılıçdaroğlu bunu bedavaya yapmak istiyor. İzmir’de deprem oldu. Neden orada bedava konut yapıp depremzedelere vermedi? Elini mi tutuyordu?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu