Haber

Berrak Tüzünataç Sitemde ‘Hızlı Yapı Tarama Yöntemi’ Konusunda Ekrem İmamoğlu ile İletişime Geçti

Kahramanmaraş ve Hatay’da meydana gelen depremler ağır yıkıma neden oldu. Binlerce insanın enkaz altında hayatını kaybettiği felaketlerin ardından maalesef gözler İstanbul’a çevrildi. Uzmanların sık sık uyardığı İstanbul depremiyle ilgili vatandaşların büyük bir kısmı harekete geçti. İstanbul’da binaların hasar tespit ve depreme dayanıklılık testlerine başlandı. Berrak Tüzünataç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ‘Bu keyfiyete bırakılan, halkın kabulüne bırakılmış bir şey mi?’ diye sordu. sözleriyle kınadı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin acısı hala yüreğimizde çok taze.

Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen sarsıntılarda ağır hasar gören Hatay, afetin şokunu üzerinden atamazken bir acı daha yaşadı.

Birkaç dakika süren sarsıntıda, hasar gören binaların yıkılmasının yanı sıra can kaybı da yaşandı. Enkazın altında kalanların olduğu iddiası ise bizleri yeniden ateşledi.

Tüm Türkiye’yi derinden sarsan depremlerin ardından gözler büyükşehir İstanbul’a çevrildi. Uzmanlar tarafından sık sık tekrarlanan İstanbul deprem uyarıları bir kez daha gündeme geldi.

İstanbullular oturdukları binanın depreme dayanıklı olup olmadığını ve risk durumunu araştırmaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Hızlı Bina Tarama Yöntemi” uygulamasını vatandaşların hizmetine sundu. Bu direktif ile vatandaşlar binalarının risk durumunu öğrenebiliyor.

Oyuncu Berrak Tüzünataç, talep üzerine yapılabilecek bu uygulama hakkında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na konuştu.

Ekrem İmamoğlu’na sitemde yer alan Tüzünataç, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda uygulamanın kişilerin inisiyatifine bırakılmaması gerektiğini söyledi.

??

??

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu