Haber

Beşiktaş’ta Restorasyonu Yapılan Yol Köşkü Yıkıldı

Beşiktaş’ta restore edilen yol kenarındaki 4 katlı yalı henüz belirlenemeyen bir nedenle çöktü. Enkaz altında kalan 2 kişiden biri hafif yaralı olarak kurtarıldı. Ağır yaralı olarak itfaiye tarafından çıkarılan stajyer mimar Atilla Aydın (22), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yaklaşık 6 aydır onarımda olan Kuruçeşme Caddesi’ndeki 4 katlı Oygur Köşkü’nün bir bölümü henüz belirlenemeyen nedenle çöktü. Yol kenarındaki konak olarak nitelendirilen binada çalışan 4 kişiden stajyer mimar Atilla Aydın ve Dursun Bayar molozların altına düştü. Bayar, arkadaşları ve yardıma koşan vatandaşlar tarafından dışarı çıkarılırken, duvardan kopan tuğla parçalarının altında kalan Aydın’a ulaşılamadı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık, itfaiye, polis ve AFAD ekipleri yönlendirildi. Polis çevrede güvenlik önlemi alarak caddeyi iki taraftan araç trafiğine kapatırken, itfaiye ekipleri de Atilla Aydın’a ulaşmak için çalışma başlattı. Aydın’ın çökme anındaki kısmına ait bilgiyi meslektaşlarından alan ekipler, enkaz altından ses gelip gelmediğini ses dinleme cihazıyla kontrol etti. Bir süre sonra olay yerine getirilen Sarıyer Belediyesi Sivil Savunma Birimi’ne bağlı arama kurtarma köpeği ‘Şilan’ enkaz altında canlı olarak tespit edilerek çalışmalara hız verildi. İş makinesi yardımıyla çalışmalarını sürdüren ekipler, yaklaşık 1.5 saat sonra stajyer mimar Aydın’a ulaşarak ağır yaralı olarak çıkardı. Yakındaki özel bir hastaneye kaldırılan Atilla Aydın (22) yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hastanede birebir tedavi altına alınan Dursun Bayar’ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

İstanbul Valiliği de göçle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “12 Ağustos 2023’te Beşiktaş ilçesi Kuruçeşme Mahallesi’nde meydana gelen duvar çökmesi sonucu 2 kişi yaralandı, Dursun Bayar’ın (24) hayati tehlikesi olmaksızın hastaneye kaldırıldı. Şahsın tedavisine başlandı” Dışarı çıkarılan Atilla Aydın, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Olay adı verilen süreç başlatıldı” denildi.

haberciftlikkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu