Haber

Binali Yıldırım oy kullandı: Ülkenin istikrara, güvene ve barışa ihtiyacı var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, “Ülkenin istikrara, güvene, huzura ihtiyacı var. Türkiye Yüzyılında yeni bir atılımla, yeni bir anlayışla ülkemize, milletimize daha iyi hizmetler yapabileceğiz. milletimiz, gençlerimiz ve çocuklarımız.” Kendilerine de seçimlere gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri vesilesiyle Tuzla’da bulunan Emlak Konut Cemil Meriç İlk ve Ortaokuluna oy kullanmak için geldi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, oy kullanacağı “1055” numaralı sandıkta misyon liderlerini ve gözlemcileri selamladı.
Yetkililere kimliğini sunan Yıldırım, kabineye giderek oyunu kullandı.
Yıldırım, “Vatan millete hayırlı olsun” dedi. Zarfı karısıyla birlikte sandığa attı.
Binali Yıldırım, basın mensuplarına bugünün Anneler Günü ile aynı gün olduğunu belirtti.
Annesi hayatta olanlara kıymetini bilsinler tavsiyesinde bulunan, annesi hayatta olmayanlara taziyelerini ileten Yıldırım, şehit annelerin elini öptüğüne değindi.
“Sonuçların ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olacağına inancımız tamdır”
Yıldırım, bugünün aynı zamanda demokrasi günü olduğunu, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminin yapıldığını belirterek, şöyle devam etti:
“Gördüğüm kadarıyla çok yoğun bir ilgi var. Herkes gibi biz de oy kullanmak için yarım saat bekledik. Semiha Hanım ile vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Sonuçların ülkemiz için hayırlı olacağından eminiz.” ve milletimiz, ülkenin istikrara, inanca ve barışa ihtiyacı var.” Bu vesileyle tüm milletimize bu seçimlere gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etmek istiyorum” dedi.
Türkiye’nin seçim yapma konusunda çok tecrübe kazandığına işaret eden Yıldırım, “Sorun değil, oyunu oynarken herkes birbiriyle sohbet ediyor. Elbette farklı görüşlerimiz olabilir. Ama bizi birbirimize bağlayan değerlerimizdir. vatanımız, milletimiz, bayrağımız, inancımız… Her şeyin ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” daha iyi olacak.” diye konuştu.
Yıldırım, ifadesinin ardından okul bahçesinde vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu