Yaşam

Canik Belediyesi’nden Eğitime Yüzde Yüz Destek

Canik Belediyesi öğrencilere proje teşvik mükafatı verecek.

Canik Belediyesi, 2023 yılı TEKNOFEST ve TÜBİTAK yarışlarında Türkiye finallerinde derece alan öğretmen ve öğrencilere proje teşvik mükafatı verecek. Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, gençlerin nitelikli bir halde eğitim almaları, bilim ve teknoloji alanında kendilerini geliştirmeleri için takviye vermeye devam edeceklerini söyledi.

Öğretmen ve Öğrencilere Proje Teşvik Mükafatı

Gençlerin bilim ve teknoloji alanında yeni çalışmalar gerçekleştirmeleri için takviye vermeye devam edeceklerini belirten Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, “Gençlerimiz bilim ve teknoloji alanında yeni projeler üretmeleri için dayanak vermeye devam ediyoruz. Eğitim çalışmalarımız kapsamında ilçemizde 2023 yılı TEKNOFEST ve TÜBİTAK yarışlarında yapmış oldukları projelerle Türkiye finallerinde derece alan danışman öğretmenlerimize ve öğrencilerimize proje teşvik mükafatı vereceğiz. Gençlerimizin bilim ve teknoloji alanında kedilerini geliştirmeleri, yeni çalışmalara imza atmaları, kaliteli ve nitelikli bir formda eğitim almaları ismine yüzde yüz dayanak verdik. Gençlerimizin nitelikli bir formda eğitim almaları, bilim ve teknoloji alanında kendilerini geliştirmeleri için dayanak vermeye devam edeceğiz” dedi.

“Gençlerimiz için özel eğitim alanları oluşturduk”

Çocukların ve gençlerin bilim ve teknoloji alanında eğitim almaları ismine ilçeye birçok projeyi kazandırdıklarını tabir eden Lider İbrahim Sandıkçı, “Göreve geldiğimiz birinci günden itibaren gençlerimiz ve çocuklarımızın bilim ve teknoloji alanında eğitim almaları ismine ilçemize birçok proje kazandırdık. TEKNOCANİK Hava Araçları Eğitimi Projemizle yüzlerce gencimizi havacılık ve model roket eğitimleriyle buluşturduk. Yakın vakitte ilçemizde eğitimlere başlayacak olan Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkemizde çocuklarımız ve gençlerimiz için özel eğitim alanları oluşturduk. Keşif Yerleşkemizde bulunan atölyeler, laboratuvarlar, uygulama ve keşif alanlarında çocuklarımız ve gençlerimiz alanında uzman eğitmenler eşliğinde teorik ve uygulamalı bir formda eğitim alacak. İlçemize eğitim alanında yeni proje ve yatırımları kazandırmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

Canik Belediyesi tarafından proje teşvik mükafatları kapsamında ilçede 2023 yılı TEKNOFEST ve TÜBİTAK müsabakalarında grup ve ferdi çalışmalarda Türkiye finallerinde derece alan üniversite öğrencilerine tablet, ortaöğretim öğrencilerine bisiklet, ilköğretim öğrencilerine akıllı bileklik ve proje danışman öğretmenlerine ise çeyrek altın mükafatı verileceği bildirildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu