Haber

CANiK ve CANiK AKADEMİ IDEF’23’te yerini alıyor

Atıcılık sporunda Türkiye’nin ve Avrupa’nın en önemli turnuvalarına ev sahipliği yapan CANiK ve CANiK AKADEMİ, dünyanın en prestijli savunma sanayii fuarlarından biri olan IDEF’23’te yerini alıyor. Aralarında Endonezya’da düzenlenen IPSC Kapolri CUP şampiyonası CANiK Takımı sporcusu Alperen Kıvılcım’ın da bulunduğu CANiK AKADEMİ sportif atıcılık eğitmenleri, Türkiye’yi atıcılık alanında geliştirmek için eğitimlerinin kapsamını genişletiyor.

CANiK ve CANiK AKADEMİ’nin sportif atıcılığa verdiği destek bir başarıya daha imza attı. CANiK AKADEMİ sportif atıcılık eğitmeni ve CANiK Team sporcusu Alperen Kıvılcım, IDPA’da Baltık ve Türkiye Şampiyonluklarını kazanarak Asya’da değerli bir şampiyonluk elde etti. Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenen ve 350 elit atıcının yarıştığı IPSC Kapolri CUP’ta genel (Genel) ve Üretim Optik kategorilerinde yarışan Alperen Kıvılcım, CANiK’in ödüllü yarışma tabancası SFx RIVAL ile birinci oldu.

CANİK AKADEMİ eğitimleri yaygınlaşacak

CANiK ürünleri ve CANiK Takımı sporcuları kendi kulvarlarında şampiyonluklarına yenilerini eklemeye devam ederken, bugüne kadar elde ettiği başarılarla kendini kanıtlayan CANiK AKADEMİ, spor atıcılık alanındaki temsiliyetini farklı bir boyuta taşıyor. Bugüne kadar Türkiye ve Avrupa’nın en değerli turnuvalarına ev sahipliği yapan CANİK ve CANİK AKADEMİ, tüm dünyada sportif atıcılığı daha üst seviyelere taşımayı, bilinçli ve gerçek ateşli silah kullanımı konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda CANiK’in vizyon projesi CANiK AKADEMİ, Alperen Kıvılcım’ın da aralarında bulunduğu deneyimli ve ödüllü ekibiyle atıcılık alanında daha kapsamlı eğitimler düzenlemek için düğmeye basıyor.

Bilinçli ve inançlı kullanım ön planda olacak

IDEF’23’te CANİK AKADEMİ’nin gelecek hedeflerini “Tecrübe Öğretir” mottosuyla aktaran CANiK Genel Müdürü C. Utku Aral, alanında Türkiye’nin ilk ve lider eğitim akademisi olan CANiK AKADEMİ, özellikle tüm dünyada satılan ürünlerin Türkiye’nin savunma sanayisinde bilinçli ve güvenli kullanımına yönelik eğitim programıyla Türkiye’nin sportif faaliyetlerine yeni bir boyut kazandırıyor. Atıcılık ve askeri-kolluk personelinin beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak birçok faaliyet gerçekleştirdik. Bunu daha da genişleteceğiz. Özellikle 25 milyon dolarlık yatırımla eğitim turizmine büyük katkı sağlamayı hedeflediğimiz yeni Çekmeköy Yerleşkemizde CANİK AKADEMİ için türünün tek örneği bir tesis inşa ediyoruz. Ayrıca üniversite-sanayi işbirlikleri ile bilim ve teknolojiye katkı sağlamayı, üniversitelerin mühendislik ve spor bilimleri fakülteleri ile birlikte katma değer yaratacak projeler üretmeyi hedefliyoruz. Ancak bildiğiniz gibi önümüzde IDEF 23 fuarı var ve CANİK AKADEMİ fuarda değerli bir duyuru yapmayı planlıyor.”

Eğitim ihracatı ile katma değer yaratıyor

Taktik atış, sportif atış, silahlı adam eğitimi, medikal ve medya danışmanlığı eğitim programları ile kurumsal müşterilerine eğitim veren CANİK AKADEMİ, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın ilgili birimlerine verdiği eğitimlerin yanı sıra halihazırda Filipinler, Polonya, Brezilya, Somali, Singapur ve Avustralya gibi birçok ülkedeki kurumlara taktik atış ve nişancı eğitimleri vermektedir. CANİK AKADEMİ bünyesinde görev yapan antrenörler, 15 yılı aşkın saha tecrübesine sahip askeri ve kolluk çalışanları ile atıcılık branşlarında uluslararası müsabakalarda dereceye sahip milli sporculardan oluşmaktadır. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu