Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt: ‘Emeklilere bir şeyler söylemeli’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine ‘Özgür Efendi’ diye hitap etmesiyle ilgili soru üzerine; “Efendim diye anılmak kötü bir şey değil. Aylarca düşünüp bana söyleyecek kelime olarak ‘Efendim’ lakabını bulduysa bu bizim ustalığımızdandır. Onun seviyesine inmeyeceğim. Ama bir şey söyleyecekse emeklilere bir şey söylesin. Önce asgari ücret düzeyine 10 bin lira ödemeli.” “17 bin 2 lira olsun, asgari ücret düzeyi en düşük emekli maaşı olsun. O zaman cevabını ben veririm” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Abidin Paşa Konağı Milli Mücadele Müzesi’nin açılışına katıldı. Çankaya Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış töreninin ardından Özel, müzeyi inceledi, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine ‘Özgür Efendi’ dediğinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Emekliler onlardan müjdeli haber bekliyor. Bu kadar yoksullukla, bu kadar düşük bir emekli maaşıyla baş başa kalınca bana nasıl bir lakap takacağını düşünüyor. Bana ‘Özgür Efendi’ demenin uygun olduğunu düşündü, düşündü ve düşündü. Ona ‘Efendi’ demek kötü bir şey değil. Aylarca düşünüp düşündükten sonra bana ‘Efendi’ lakabını söylenecek kelime olarak bulduysa bu bizim ustalığımızdandır, ona boyun eğmeyeceğim” dedi. Ama bir şey söyleyecekse emeklilere bir şey söylesin. Önce bu 10 bin lirayı asgari fiyat seviyesine çıkarsın, 17 bin 2 lira taban fiyat seviyesi en düşük emekli maaşı. Sorduktan sonra ona cevap vereceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu