Haber

Diyanet Vakfı TRABZON ŞUBESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmak için Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı koordinasyonunda Diyanet Vakfı Trabzon İl Şubesi tarafından bölgeye yardım malzemesi ulaştırıldı.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen yardımlar çerçevesinde Kahramanmaraş şehir merkezinden Dulkadiroğlu Mahallesi Bulanık Mahallesi sakinlerine karayolu ile yardım çalışmaları ulaştırıldı. Yardım kampanyasına Trabzon İl Müftüsü Selami Aydın ve beraberindekiler de katıldı. Yardım malzemeleri kamyonetlerle koordineli bir şekilde ilçe ve köylere ulaştırıldı. Diyanet Vakfı tarafından oluşturulan yardım tırları, mahalle muhtarlarının koordinasyonunda depremzedelere ulaştırıldı.

‘Depremin ilk gününden beri mağdurlarımızın yanındayız’

Trabzon Hayrat Müftüsü Ahmet Cebeci, depremin olduğu ilk günden itibaren yola çıktıklarını, Kahramanmaraş’a ulaşarak yardım malzemelerini depremzedelere ulaştırmak için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Diyanet Vakfı olarak yardımların şehrin ücra köşelerine gitmeyi ve her yere ulaşmasını sağlamayı önemsediklerini belirten Cebeci, “Türkiye Diyanet Vakfı Trabzon Şubesi olarak insanlarımıza yardım ulaştırmak için buradayız. kardeşler felakette. Depremin ilk günü Kahramanmaraş’a geldik. İlk gün kurtarma çalışmalarına devam ettik. Daha sonra cenaze hizmetlerini yaptık. Daha sonra yemekleri vatandaşlarımıza ulaştırmak için çalıştık. Yardımların köylere ve uzak yerlere ulaşması için yeni araçlar sağlamaya, yardım ürünlerimizi yardımın ulaşamadığı noktalara ulaştırmaya çalıştık. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bu acılı günlerde kardeşlerimizin yanındayız. Türkiye’nin dört bir yanındaki kardeşlerimiz depremde zarar gören şehirlerimiz için dua ediyor. Her zaman el ele verip yaralarımızı saracağız” dedi.

Dulkadiroğlu Mahallesi Bulanık Mahallesi Muhtarı Ökkeş Kaya, yapılan yardımlar nedeniyle mahalle sakinlerinin mutlu olduğunu ve acılarının hafiflediğini belirterek, “Mahallemize ve köyümüze erzak yardımı yapıldı. Battaniye yardımcı oldu. Çocuklarımıza bebek bezi ve gıda takviyesi yapıldı. Büyük bir felaketten kurtulduk. İnsanlarımız öldü. Yaralandık. Diyanetimize çok teşekkür ediyoruz, hem acımıza ortak oldular hem de ekmeğine ortak oldular.

haber-egil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu