Ekonomi

Dört çocuk annesi, devletin desteğiyle 230 koyunluk sürünün sahibi oldu.

Adana’nın İmamoğlu ilçesinde yaşayan 33 yaşındaki 4 çocuk annesi Esme Elle, 2016 yılında devletten Genç Kadın Girişimci desteğiyle bugün 230 koyunluk sürünün sahibi oldu.

Eşme, elden aldığı destekle 40 koyun satın aldı. 4 çocuğundan 40 koyunu ayırmayan bir eli ile onlara çocukları gibi sahip çıktı. 7 yılda koyun sayısı 230’a ulaştı. 4 çocuk annesi ev hanımı olan Elle’nin şu an 230 koyunluk sürüsü var.

Esme Elle’nin eşi Sami Elle ile birlikte, ailesinin çocuklarına kimseye muhtaç olmadan baktıklarını ifade ederek, “Genç Kadın Girişimcilerimizin desteğiyle, İmamoğlu İlçemizin destekleriyle 2016 yılında 40 koyun aldık. Ziraat Müd.Orada otlaklarımız kısıtlıydı bizde Kozan’a geldik.Burayı da şikayet ettiler.Burada yer kiraladım.40 koyuna hibe ile başladım.Şimdi 230 koyunum var.Burada hayvanlarıma karşılıksız bakıyorum. Kimseye muhtaç değil. Çocuklarım onlar sayesinde büyüyor. Son iki yılda her şey bizim için çok güzeldi, her şey çok kıymetli. Fiyatlar biraz düşerse hayvanlarımız daha iyi olacak “Yem ve mera takviyesi yapılırsa canım benim. amaç daha büyük bir sürüye sahip olmaktır. Hayvan üretmeye devam edeceğim, bu bizim işimiz. Onlara eşimle birlikte bakıyorum. Kuzu zamanı bir sorundur, kuzular ayrı bir ilgi ister. Arazi sorunum çözülürse hayvanlarımız daha verimli olur” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu