Haber

DSP’den 6’lı masaya tepki!

Aksakal, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Altı-Masa’nın 30 Ocak’ta uygulamaya koyduğu Ortak Politikalar Muhtırası’nda yer alan hususlara ilişkin eleştirilerini dile getiren Aksakal, “Bu mutabakat zaptını muhtevası ve kapsamı itibariyle incelediğimizde, öncelikle kurucu Cumhuriyetin teminatı teslim alınmış ve olası sonuçları bakımından Türkiye Cumhuriyeti Devletinin durumunu görmekteyiz.Teslimat metni olduğu açıkça görülmektedir.” dedi.

Aksakal, metnin anons edildiği toplantı salonunda Türk bayrağı ve Atatürk’ün fotoğrafının bulunmadığını belirterek, Atatürk isminin bu ulusal semboller dışında sadece üç yönden yer aldığını belirtti.

Aksakal, “Cumhuriyet’in en önemli kuruluş ilkelerinden biri olan ‘laiklik’ diye bir şey yok, laik kelimesi bile yok.
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili “Haksız yere yalan söylüyor” açıklamasını da eleştiren Aksakal, “Bu Kürdistan hayali kuranlara bir mesaj mı?” soruyu yöneltti.
Dış politikadaki gelişmelere değinen Aksakal, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği konusunda imzalanan üçlü anlaşmanın şartlarına uyulmadığını, bu sürecin bu ülkeler açısından olumsuz olacağını belirtti.

Önder Aksakal, İsveç’in FETÖ ve PKK/PYD gibi terör örgütlerinin militanlarını iade etmeyerek İslam’ın kutsal kitabı Kuran’ın yakılmasına yataklık ve suç ortağı olduğunu belirtti.

Aksakal, NATO üyeliği konusunda İsveç veya Finlandiya’dan söz edilmesinin Türkiye’yi NATO’dan çıkarma çabalarının bir işareti olduğunu kaydetti.

haber-bekilli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu