Ekonomi

Ekonomi ve siyaset gündemi – 30 Nisan 2023

1- Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle ilgili gelişmeler takip ediliyor.

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başşehir Millet Bahçesi’ndeki Ankara mitingine katılacak.

3- Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir mitingine katılacak.

YASAMA YÖNETİCİ SİYASET

1- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Murat Kurum, Pendik’te “Erzurumlular Buluşması”, Maltepe’de sahil yürüyüşü ve Üsküdar’da “Rizeliler Buluşması”na katılacak .

2- Milli Eğitim Bakanı AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Mahmut Özer, Ünye-Akkuş-Niksar Yolu Temel Atma Töreni’ne, AK Parti Gülyalı İlçesi Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katılacak, esnafı ziyaret edecek, Gülyalı balıkçılarını ziyaret edecek barınak.

3- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Güven Kavşağı ve Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak “14 Mayıs’ta Milletim Sıra Sizde” konulu açık hava mitinglerine katılacak.

4- ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Isparta’da Mimar Sinan Mescidi önünde vatandaşlarla buluşarak Millet İttifakı İzmir mitingine katılacak.

5- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, Sivas’tan işadamları, belediye başkanları, STK başkanları ve milletvekilleri ile Sancaktepe’de bir toplantıya gelecek, Üsküdar Belediyesi minibüsleri ile Çengelköy’de yapılacak kahvaltı programına ve 45. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasına katılacak.

6- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Adayı Numan Kurtulmuş, Büyükçekmece’deki “Gençlik Buluşması”na katılacak.

EKONOMİ FİNANS

1- Hazine ve Maliye Bakanı AK Parti Mersin Milletvekili adayı Nureddin Nebati, AK Parti Develi İlçe Başkanlığı ve Develi halkıyla Kayseri İş Dünyası Buluşması ve görüşme programına katılacak.

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yüksek Teknoloji Platformları Tecrübe Paylaşım ve Tanıtım Töreni, TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödül Töreni, Teknopark Esenler Özdemir Bayraktar Yerleşkesi Temel Atma ve Esenler Bilim Merkezi Protokol İmza Töreni’ne katılacak.

3- Tarım ve Orman Bakanı, AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Vahit Kirişci seçim bürosu açılışı, hasat şenliği ve çiftçilerle buluşma, sulama töreni, muhtarlar, mahalle muhtarları, sandık kurulu ve teşkilat toplantısı, gençlik toplantısına katılacak.

4- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, Ünye-Akkuş-Niksar Yolu Temel Atma Töreni’ne katılacak, Belediye Başkanlığını ziyaret edecek, Liman Kavşağı’nda açıklamalarda bulunacak, AK Parti İl Başkanlığı Ortahisar’ı ziyaret edecek İlçe Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası Açılış Töreni, Ortahisar Seçim İrtibat Bürosu açılışı ve yeni üye katılım törenine katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu