Haber

Erdoğan’dan İsrail kararına ilişkin açıklama: Takip edeceğiz

Uluslararası Adalet Divanı (UAD), Güney Afrika’nın İsrail’e karşı açtığı ‘soykırım’ davasındaki ilk kararı okudu. Mahkeme, İsrail’in, askerlerinin soykırım yapmasını önlemek için yetkisi dahilindeki her türlü tedbiri alması ve insani durumu iyileştirecek adımlar atması gerektiğine karar verdi.

Erdoğan, karara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Erdoğan, şöyle konuştu: “Gazze’deki insanlık dışı saldırılara ilişkin Uluslararası Adalet Divanı’nın aldığı ihtiyati tedbir kararını pahalı buluyorum ve memnuniyetle karşılıyorum. Saf Filistinli sivillere karşı işlenen savaş suçlarının yaşanmaması için süreci takip etmeye devam edeceğiz. cezasız kalmak.

Soykırım Sözleşmesine taraf ülkeler açısından bağlayıcı olan bu karar; İsrail’in kadınlara, çocuklara ve yaşlılara yönelik saldırılarının son bulmasını umuyoruz. Ateşkesin sağlanması ve kalıcı barışa giden yolun sağlanması için Türkiye olarak tüm gücümüzle çalışmaya ve Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu