Ekonomi

Ethereum’da yaşanan sorunun kaynağı nedir?

Ethereum’un yeni yükseltmesi Dencun, 17 Ocak’ta Goerli test ağında yayına girecek. Yükseltmenin yayına girmesi planlandığında, Tim Beiko çatallanmanın meydana geldiğini duyurdu. Ancak 20 dakika sonra yaptığı paylaşımda, sürecin tamamlanmaması nedeniyle zincir kırılmasının meydana geldiğini kaydetti.

Daha önce Dencun yükseltmesinin katman-2 ağlarda işlem maliyetlerini düşürmeyi, kendi kendini yok etme süreçlerini önlemeyi, yeni köprü ve staking havuzu gibi çeşitli özellikleri getirmeyi hedeflediği açıklanmıştı.

Yükseltmenin hayata geçebilmesi için gerekli hazırlıklar tamamlanmış olup, yükseltmenin yayına alınmasına yaklaşılıyordu. Ancak sürecin tamamlanamaması nedeniyle zincir kopması yaşandı. Bu, yükseltmenin yayına girmesini dört saat geciktirdi.

Parithosh Jayanthi Analizin hızla uygulanmasının ekibin hata ayıklama sistemlerinin gücünü bir kez daha gösterdiğini vurguladı. Geliştirici, Çatal -> sorun -> önceliklendirme -> düzeltme -> sonlandırma Tüm sürecin dört saat sürdüğünü ve yeni kusur algılama sisteminin mükemmel olduğunu belirtti. Ethereum’da sorunun çözülmesi ve sürümün ay sonunda yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Dencun’un test programının bir sonraki aşaması, 30 Ocak’ta gerçekleşecek olan Sepolia test ağına yükseltme olacak. Bir sonraki test, 7 Şubat’ta Holesky ağında görülecek. EthereumGeliştirici grup, Dencun’un ana ağda ne zaman yayına gireceğini henüz açıklamadı.

Bu haber ilk olarak Coin Engineer internet sitesinde yayımlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu