Haber

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı: İsrail’in saldırılarına karşı harekete geçmeliyiz

HÜDA PAR Batman Milletvekili ve Parti Sözcüsü Serkan Ramanlı, İsrail’in Gazze’ye yönelik baskınlarına ilişkin, “Tüm insanlığı bu zulme karşı durmaya, mazlumları korumak için el ele vermeye ve harekete geçmeye teşvik edeceğiz.” söz konusu.

HÜDA PAR Mardin 4. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi.

Mardin Öğretmenevi’nde düzenlenen kongrede konuşan Ramanlı, genel seçimlerin partileri için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, artık çabalarını biraz daha artırmaları gerektiğini söyledi.

Ramanlı, “Önümüzde çok değerli bir 5 yıl var. Davamızı duymayan herkese duyuracağız. Daha çok çalışacağız, daha çok çaba göstereceğiz. Yerel seçim adaylık başvuruları başladı. 15 Aralık’a kadar başvuruları alacağız. Genel seçimlerde ittifakla Meclis’e girdik, birlik içindeyiz.” güç doğar.” dedi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik baskınlarına değinen Ramanlı, dünyanın bu baskınlara sessiz kaldığını belirtti.

Ramanlı, İsrail’e yönelik somut adımların atılması ve bazı yaptırımların uygulanması gerektiğini kaydederek, “Tüm insanlığı bu zulme karşı durmaya, mazlumları korumak için el ele vermeye ve harekete geçmeye teşvik edeceğiz. Boykot edebilirsek boykot ederiz. Elimizden geleni yapacağız ama herkes “Başını yastığa koyduğunda ‘Ben üzerime düşeni yaptım’ diyebiliyorsa ne mutlu.” ifadelerini kullandı.

Tek listeyle yapılan seçimlerde mevcut lider İsmail Çevik yeniden seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu