Haber

Huggy Wuggy Nedir? Mavi Renkli Peluş Canavar Huggy Wuggy Yasaklandı mı?

Huggy Wuggy piyasadan toplanıyor! Tüm toplumsal medya kanallarında trend olan oyuncak yasaklandı! Gündemden düşmeyen Huggy Wuggy, ince ve keskin dişli, üçgen formunda bir baş yapısına sahip, mavi renkli bir canavar. Şirin mi, yoksa korkutucu mu olduğundan pek emin olamadığımız bu karakter nasıl ortaya çıktı? Bu ortalar Huggy Wuggy ile ilgili şu sorular sık sık karşımıza çıkıyor: Huggy Wuggy nedir? Huggy Wuggy kimdir? Hatta ‘Huggy Wuggy hangi hayvan?’ diye meseleler bile oldu! İşte, Huggy Wuggy’nin yasaklanma sebebi ve hakkında çok merak edilen o soruların yanıtları…

Huggy Wuggy Nedir?

Huggy Wuggy, 1984 yılında Playtime Co. tarafından yaratıldı. Şirket maskotu olan mavi renkli ve tüylü canavar, Poppy Playtime isimli kaygı oyununda yer alan hayali bir karaktere dönüştükten kısa bir müddet sonra şirketin en tanınan oyuncağı oldu.

  • Oyunun yaratıcısı MOB Games, oyunu birinci kere 12 Ekim 2021’de oyuncularla buluşturmuştu.

Huggy Wuggy, 18 Mart 2022 tarihinde oyunun resmi eseri olarak piyasaya sürüldü. Sizce peluş oyuncağa dönüşen Huggy Wuggy kaç yaz üzeri için uygundur?

Peluş oyuncağa dönüşen Huggy Wuggy, PEGI (Pan Eurupean Game Information) içerik standartlarına nazaran 12 yaş üzeri olan bir oyunun karakteri.

Huggy Wuggy Oyuncağının Boyutları Ne Kadar?

Peluş oyuncak Huggy Wuggy’nin boyu 40 cm. Tüm ebatları ise 40 x 15 x 15 cm’dir. Pamuk ve kumaştan yapılan peluş oyuncağın sarı elleri ise yapışkanlı.

Huggy Wuggy Yasaklandı mı?

Huggy Wuggy oyuncakları yasaklandı! Oyuncağın yasaklanmasının akabinde piyasadan toplanacağı da duyuruldu.

Huggy Wuggy Neden Yasaklandı?

Yasaklanmasına karar verilen Huggy Wuggy oyuncaklarının, çocukların psikososyal gelişimlerine olumsuz tesirleri olduğu belirtildi.

İşte, bakanlık taradından yapılan Huggy Wuggy oyuncağı yasaklama açıklaması;

‘Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile gerçekleştirilen yoğun görüşmeler neticesinde, çocukların psikososyal gelişimlerine olumsuz etkide bulunduğu tespit edilen ‘Huggy Wuggy’ oyuncağının piyasada yer almasını, çocuklar arasında yaygınlaşmasını önlemek üzere bir dizi önlem alınmıştır. Toplantı neticesinde ‘Huggy Wuggy’ karakterinin oyuncaklarına yönelik denetimler gerçekleştirilmiş, riskli olduğu değerlendirilen ürünlerden numune alınmıştır. Yapılan testlerde ‘piyasaya arzının yasaklanması, piyasadan toplatılması ve tüketicilerden geri çağırılması’ amacıyla duyuru yapılmış olup, ürünleri piyasaya arz eden firmalara toplam 123 bin lira idari para cezası uygulanması kararlaştırılmıştır.’

Huggy Wuggy oyuncağının satışını yapan firmalara toplam 123 bin lira para cezası verilmesi kararı alındığı duyuruldu.

Kararın emeli; oyuncağın piyasaya sürülmesine mani olmak.

Huggy Wuggy Oyuncağı Kaç Paraya Satılıyordu?

Pek çok sitede farklı fiyatlara satılan Huggy Wuggy’nin fiyatları 100 TL’den başlıyordu. Çoklu setler halinde ve farklı renkleri de satılan oyuncağın fiyatları 300 – 400 TL’yi de buluyordu.

Peki, Huggy Wuggy Karateri ile Tüm Dünyada Çok Konuşulan Poppy Playtime Oyununun Konusu ve Amacı Nedir?

Korku ve hayatta kalma oyunu olan Poppy Playtime’da olay örgüsü; 10 yıl evvel kaybolduğu düşünülen bir şirket çalışanından gelen mektupla başlıyor. Oyunun maksadı ise şirketin terk edilmiş oyuncak fabrikasında hayatta kalmak. İşte tam da bu noktada şirket maskotu Huggy Wuggy devreye giriyor ve macera başlıyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu