Teknoloji

İnegöllü Gençler Bilişim Vadisini Keşfediyor

İnegöl Belediyesi, Türkiye’nin değerli teknoloji merkezlerinden biri olan Bilişim Vadisi’ne düzenlediği Teknik Deneyim Ziyaretleri kapsamında bugün 30 genci Bilişim Vadisi’ne götürdü.

İnegöl Belediyesi hizmet seferberliğini sürdürürken, geleceğin güçlü Türkiye’sinin temellerini oluşturan yerli ve milli teknoloji atağına güç katacak projeler üretti ve bu kapsamda Baykoca Proje Ekipleri oluşturuldu. Tamamı istekli gençlerden oluşan ekipler birçok çalışma ortaya koyarken, bu dönemde Türkiye’nin değerli teknoloji merkezlerinden biri olan Bilişim Vadisi’nde bu projeleri geliştirmek üzere Ekim 2022’de İnegöl Belediyesi Baykoca İş Ofisi açıldı. nokta.

GENÇLER YERLİ VE MİLLİ TEKNOLOJİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

İnegöl Belediyesi’nin yerli ve milli teknoloji atılımlarına katkı sağlayan çalışmalarının olgunlaştırılarak hayata geçirildiği Bilişim Vadisi’ni İnegöllü gençlerin keşfetmesi için çalışma başlatıldı. Bu kapsamda daha önce 3 kez Teknik Deneyim Ziyareti gerçekleştirilmiştir. 4. Teknik Deneyim Ziyareti bugün gerçekleştirildi. Gelen başvurular sonucunda bilim ve teknolojiye ilgi duyan 30 genç İnegöl Belediyesi tarafından Bilişim Vadisi’ne götürüldü. Emeli’nin yerli ve milli teknoloji atılımlarına katkı sağlayan vizyoner projeleri gençler tarafından incelemeyi, teknoloji odaklı fırsat ve imkanları yerinde görmeyi, gençlerin yeni projelerde karar almalarına katkı sağlamayı amaçlayan gezide öğrenciler kariyer basamaklarını ve İnegöl’ün bu alanda yaptığı çalışmalar hakkında farkındalık yaratmak; Çeşitli projeleri inceleme ve Baykoca Teknoloji Ofisi’ni ziyaret etme fırsatı buldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu