Haber

İzmir Adliyesi saldırısı talimatını veren teröristi MİT etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 2017’de polis memuru Fethi Sekin’in şehit olduğu saldırının emrini veren PKK/KCK’nın sözde özel kuvvetlerinden ‘Alişer Çiya’ kod adlı Abdulkahar Karasaç’ı etkisiz hale getirdi.

MİT, polis memuru Fethi Sekin’in şehit olduğu İzmir Adliyesi saldırısının emrini PKK/KCK’nın sözde özel kuvvetlerinden Alişer Çiya kod adlı Abdulkahar Karasaç’ın verdiğini tespit etti. MİT, hedef listesine aldığı teröristi ve bulunduğu yerleri sahadaki casuslarıyla yakından işaretledi. MİT yetkilileri, Türkiye’ye yönelik bombalı saldırı ve bombalı saldırılar düzenleyen ve bu tarafta çalıştığı belirlenen terörist hakkında bilgi toplamak için saha ajanları yönlendirdi. Terörist Arananlar Listesi’nde gri kategoride yer alan ve örgütün kullandığı uçağı geliştirdiği belirlenen terörist, uzun takip sonucu Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirildi.

Örgütün özel güç birimine bağlı havacılık birimi bünyesinde Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren teröristin, yerli model uçak ve insansız hava aracı saldırılarının da planlayıcısı ve uygulayıcısı olduğu belirtildi. Güvenlik kaynakları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve güvenlik güçlerine yönelik eylemlerde yer alan hiçbir teröristin MİT’ten kaçamayacağını ve dünyanın neresinde olursa olsun cezalandırılacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu