Ekonomi

JPMorgan, kazançlar öncesinde Emerson’un Aşırı Kilo notunu yineledi

Salı günü, JPMorgan, Emerson Electric Co. (NYSE:EMR) üzerindeki Aşırı Ağırlık notunu korudu ve şirketin ilk çeyrekteki hisse başına kazancının (EPS) konsensüs tahminlerini aşacağı yönündeki beklentisini dile getirdi. Firma hisse başı kazancın 1,03 dolar olan konsensüsün biraz üzerinde, 1,05 dolar olduğunu varsayıyor.

“Hisse senedi sektöre son 3 ayda %10, son 6 ayda %6 ve son 12 ayda %13 oranında düşük bir performans gösterdi ve özellikle ROK’nun kaçırılmasının ardından çeyrekte hissiyatın sıfırlanmasından sonra nispeten ucuz kalmayı sürdürüyor. JPMorgan analistleri, bunun daha çok şirkete özgü olduğunu düşünüyoruz” dedi. “Uzun pozisyondayız” dedi.

Emerson yönetimi, Aralık ayındaki siparişlerle ilgili daha önceki açıklamalarını doğrulayarak teklif faaliyetlerine ilişkin ek iyimserlik ifade etti. Şirketin, dördüncü çeyrekteki olağan mevsimsel düşüşün ardından, ilk mali çeyrekte birikmiş işlerinde büyüme raporlaması bekleniyor.

Emerson, yıl boyunca hunisinde mütevazı da olsa istikrarlı bir büyüme gösterdi. Bu istikrar, Rockwell Automation’ın, JPMorgan’ın endüstri çapındaki sorunlardan ziyade şirkete özgü faktörlere bağladığı kaçınmasıyla çelişiyor. Emerson’un farklı pazarlarda artan zayıflığının, ön sipariş veya fazla stoktan ziyade talep odaklı olduğuna inanılıyor. Şirket ayrıca mevcut ekonomik döngünün öncekilere göre daha hafif olduğunu ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmaların işleri üzerindeki etkisinin azaldığını, zira petrolün artık gelirlerinin yalnızca %10’unu oluşturduğunu gözlemledi.

National Instruments’ın (NATI) katkıları hariç tutulduğunda, 40’lı yılların ortalarından yükseklerine kadar artan marj beklentileri değişmedi. Emerson’un düzeltilmiş hisse başına kazanç beklentisi başlangıçta Street’in beklentilerinin altında 5,15-5,35$ olarak belirlendi ve National Instruments’ın 0,35-0,40$’lık katkısına karşılık geldi. National Instruments’ın tahminleri de dahil olmak üzere JPMorgan’ın tahminleri 5,50 dolar civarında. Şirketin %2’lik fiyat artışını ve pozitif maliyet deflasyonunu yeniden teyit etmesi önemli bir olumsuzluk teşkil ediyor. Ek olarak, proje işinin büyümesinden kaynaklanan karışık etkilere ilişkin ihtiyatlı varsayımlar, matematiksel olarak EPS rakamlarının iyileşmesine yol açabilir.

InvestingPro İçgörüleri

Emerson Electric Co. EMR (NYSE:EMR) ilk çeyrek kazançlarını raporlamaya hazırlanırken InvestingPro’nun verileri şirket hakkında ayrıntılı bir mali bakış açısı sunuyor. Emerson, 53,6 milyar dolarlık güçlü piyasa değeriyle sektöründe güçlü bir varlığa sahiptir. Şirketin F/K oranı 25,02 olup yatırımcı duyarlılığını ve piyasanın gelecekteki faiz beklentilerini yansıtıyor. Buna ek olarak, Emerson’un 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki aydaki brüt kar marjı %48,97 gibi etkileyici bir seviyede olup, şirketin satılan malların maliyetini aktif olarak yönetme becerisinin altını çiziyor.

InvestingPro İpuçları, agresif hisse geri alımları ve yüksek hissedar getirilerinin de gösterdiği gibi, Emerson’un sermaye yönetimine yönelik proaktif yaklaşımını vurgulamaktadır. Şirketin yatırımcıları ödüllendirme taahhüdü, bir yatırım olarak finansal istikrarının ve güvenilirliğinin bir kanıtı olan, temettülerini art arda 53 yıl artırma geçmişiyle de kanıtlanmaktadır. Emerson’un finansal ve stratejik konumunu daha derinlemesine incelemek isteyenler için InvestingPro ek ipuçları sunuyor. Şu anda Emerson Electric Co. InvestingPro platformunda 10 InvestingPro İpucu daha bulunmaktadır.

Emerson hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen okuyucular, 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim almak için kaydolabilirler. SFY24Kupon kodunu kullanarak veya 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirimden yararlanabilirsiniz. SFY241 kupon kodunu kullanabilirsiniz. Bu abonelikler, yatırım kararlarının bilgilendirilmesine yardımcı olabilecek güçlü finansal bilgilere ve uzman analizlerine erişim sağlar.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu