Haber

Kars’ta 13 yaşındaki kız çocuğu aile içi şiddette öldürüldü

TACETTİN DURMUŞ

Kars Barosu, 21 Aralık 2021 tarihinde Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Karabağ köyünde yapılacak; Evinde ruhsatsız silahla başından vurularak hayatını kaybeden 13 yaşındaki BK adlı kız çocuğunun aile içi şiddet sonucu öldürüldüğüne dair güçlü suç şüphesinin ortaya çıktığını açıkladı. Avukat Eylem Anlı, “13 yaşındaki BK adlı kız çocuğunun aile içi şiddet sonucu öldürüldüğüne ilişkin teze ilişkin güçlü yanılgı şüphesini ortaya koyan deliller ortaya çıktı. BK’nin gözaltına alınan babası ve ağabeyi ise zanlı tarafından tutuklandı. iddia edilen suçtan dolayı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanırken, diğer annesi ise “İki kardeşi adli kontrolle serbest bırakıldı” dedi.

Kars Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Eylem Anlı ve Kadınlar Komisyonu Başkanı Avukat Şeyda Boy, bugün yaptıkları basın açıklamasında 13 yaşındaki BK’nin intihar etmediğini ancak öldürüldüğü gerekçesiyle delilerin ortaya çıktığını söyledi. aile içi şiddet yoluyla. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan BK’nin babası ve ağabeyi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanırken, annesi ve diğer iki kardeşi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BABA VE KARDEŞ TUTUKLANDI

Avukat Eylem Anlı basın toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“13 yaşındaki BK adlı kız çocuğunun 2021 yılında hayatını kaybettiği olayla ilgili olarak daha önce de kızın evinde ruhsatsız silahla kendini başından vurarak intihar ettiği iddia edilmişti. Soruşturma makamı tarafından soruşturma genişletilen ve deliller yeniden değerlendirilen 13 yaşındaki kız BK’nin, “BK’nin aile içi şiddet sonucu öldürüldüğü iddiasına ilişkin güçlü suç şüphesini ortaya koyan deliller ortaya çıktı. Gözaltına alınan BK’nın babası ve ağabeyi, iddia edilen hata nedeniyle sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanırken, annesi ve diğer iki kardeşi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“HUKUKİ SÜRECİ SONUNA KADAR TAKİP EDECEĞİZ”

Kars Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Şeyda Boy, yaptığı açıklamada; “Maalesef Çocuk Hakları Komisyonu Başkanımızın da ifade ettiği gibi vahim bir olayla karşı karşıyayız. Hayatını kaybeden 13 yaşındaki BK ile ilgili hukuki süreç şu anda soruşturma aşamasında. Soruşturma tamamlanıp kamuoyuna duyurulduktan sonra Dava açıldı, kadın hakları komitemiz çocuk hakları komitemizle birlikte olaya müdahale etti ve 13 yaşındaki BK’nin ölümüyle ilgili tüm hususların ortaya çıkarılması için hukuki süreci sonuna kadar takip edeceğiz. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu