Yaşam

‘Kavak Yelleri’ dizisiyle tanınan Pelin Karahan: Sokakta bana hâlâ Aslı diyorlar

Oyuncu Pelin Karahan, Hülya Koçyiğit’in sunuculuğunu yaptığı ‘Film Gibi Hayatlar’ programına konuk oldu. Karahan, oyunculuk kariyerinin nasıl başladığını anlattı.

Karahan, “Üniversitede oyunculuk ya da başka bir bölüm hayalim yoktu. O dönemde benim için önemli olan bir an önce mezun olup para kazanmaktı. Hatta ‘İstanbul’a asla gitmeyeceğim’ bile dedim. Oyunculuk aklımda değildi. Çevremdekilerin baskısıyla ve ekstra para kazanmak için bir ajansa gittim. İlk reklamımda kazandığım para çok tatlıydı” dedi.

‘KAVAK YELLERİ İÇİN ÇOK ÇALIŞTIM VE BİTİRDİM’

2007-2011 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan ‘Kavak Yelleri’ dizisinde canlandırdığı Aslı karakteriyle tanınan Karahan, bu projenin kendisi için bir şans olduğunu belirterek, “Kavak Yelleri’nde çok çalıştım, çok çalıştım. Her şeyi öğrendim. Doğru kanal, doğru oyuncu kadrosu ve “Yönetmen benim için büyük şanstı. Sokakta bana hâlâ Aslı diyorlar, dönüp bakıyorum” dedi.

‘TÜRKİYE’DE BABASIZ BÜYÜMEK ZOR’

Babasız büyümenin zorluklarını anlatan Karahan, “Türkiye’de babasız büyümek zor. Kendime bir kalkan oluşturdum. Hayata hep mesafe koydum. Bazen artılarını da daha çok gördüm. bu mesafenin dezavantajlarından daha fazla.”

‘ANNEMLE KARDEŞ GİBİYİZ’

İki çocuk annesi Karahan, “Anne olduğumda bunun farklı bir duygu olduğunu anladım. Anne olduktan sonra anne rolünü oynamak bile bambaşka. Yazık, üzüntü, kalbimin atışı.” Bunların hepsi çok daha etkili bir şekilde hissediliyor. Mesela annem benim her şeyim. O olmasaydı ne yapardım bilmiyorum. “Biz kardeş gibiyiz. Beni bir prenses gibi yetiştirdiler, ben de onları hayal kırıklığına uğratmadım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu