Haber

Kılıçdaroğlu mağlubiyetin nedenini açıkladı: Kazanacağız dediler, inandık

Türkiye tarihi seçim sürecini geride bırakırken, 7’li masada ağır bir mağlubiyet alan CHP’nin Başkan Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mağlubiyetin ardından ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu, SZC Tv’de yaptığı açıklamalarda, yenilginin nedenini anket şirketlerine bağladı, “Kazanacağımızı söylediler, biz de inandık”söz konusu.

‘KAZANACAĞIMIZI SÖYLEDİLER, İNANDIK’

Kılıçdaroğlu, sandıkların kazanacağını söylediğine inandığını belirtti. “Kazanacağımıza inanmıştık. Sadece biz değil. Neredeyse tüm anket şirketleri kazanacağımızı söylüyordu. Biz de kazanacağımıza inanmıştık. O anlamda 6 lider ve 2 büyükşehir belediye başkanı arkadaşımızla birlikte sokaklara çıktık, birlikte yürüdük. Mitingimizi düzenledik. Medya buna inandı, siz de inandınız. Değişim olduğuna ve sonuçlanacağına.”dedi.

Yenilgisini anketlerde yerle bir eden KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN’IN SÖZLERİNİ HATIRLADI

Yenilgiyi anket şirketlerine yükleyen 13 yaşındaki CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun sözleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sürecinde sandıklara ilişkin yaptığı açıklamayı hatırlattı. Cumhurbaşkanlığı Milli Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldiği programda Erdoğan, sandıklara inanmadığını söyledi.

ERDOĞAN: ANKETE İNANMIYORUM MEYDANIN DİLİ NE OLURSA OLSUN BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“İyi gidiyoruz, güzel gidiyor. Katılım çoktu. Diğerlerinin katılım rakamlarını öğrendikçe heyecanımız artıyor. Meydanlar konuşuyor. Bizim için çok önemli olan benim sandıklara inanmamam, meydanların dili ne olursa olsun.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu