Yaşam

L’OCCITANE’DAN SELÜLİTE KARŞI YENİ ENGİNAR SERİSİ

Efsanelerden ve yerel ilaç tariflerinden ilham alan L’Occitane, pişmiş enginar suyunun toksin giderici, arındırıcı ve yatıştırıcı özelliklerini keşfetti. Uzun yıllar süren Ar-Ge çalışmalarının sonucunda üretilen enginar peeling ve masaj kremi, dünya ile aynı zamanda Türkiye’ye de geldi.

Kullanıcı yorumlarına göre 2023 yazı için bir nevi tedavi olarak kabul edebileceğimiz L’Occitane’s Enginar peeling ve masaj kremi sadece 28 günde etkisini gösteriyor ve adeta bacakları yeniden yapılandırıyor.

Baştan sona vücut bakımı…
Hareketsiz bir yaşam tarzı ve hormonal değişiklikler kan dolaşımını yavaşlatabilir. Bu da bacaklarda yük hissi ve şişmeye, sıkılık kaybına ve selülite yol açabilir. Günün sonunda sabahları güne başladığımızda hissettiğimiz hafifliği kaybetmeye başlarız. Bu durum aynı zamanda kılcal damar dolaşımının da etkilenmesine neden olur ve bunun sonucunda bacaklara portakal kabuğu benzeri bir görünüm yerleşir ve sonunda vücut sıkılığını kaybeder. L’Occitane’in enginar masaj kremi, nemlendirme için duş ve peeling sonrası mikrosirkülasyonu uyaran hafif bir masajla uygulanır ve etkilerini hızla görebileceğiniz elastikiyet ve sıkılaşma süreci başlar.

Tekrar hafifle!
L’Occitane araştırmacılarının söylemi bu noktada değerlidir; “Bütünsel güzelliğin sırrını arayanlar için yeni vücut bakım koleksiyonumuz Artichoke, görünenin ötesinde kendini yeniden tanımlayabilen bir vücut bakımı sunuyor.”

L’Occitane’nin çiftçi desteği
Enginarlar, ESAT (Etablissement et Services d’Aide par le Travail / Fransız Destek ve İş Yardımı Vakfı) bünyesindeki çiftçiler tarafından organik ve sürdürülebilir şekilde yetiştirilir ve tüm tedarik onlardan yapılır.

Enginar hakkında…
Enginar, polifenoller (antioksidan) ve inülin (bir prebiyotik lif) açısından zengindir. Yağ parçalayıcı, idrar söktürücü ve kolesterolle savaşan özellikleriyle bilinir. L’Occitane, detoks etkisine sahip bu harika besinin kozmetikte kullanılmasını sağlamak için tedavi edici özellikleriyle bilinen yapraklarına odaklandı. Uzun yıllarını araştırmak, deney yapmak, laboratuvarda in vitro testler yapmak ve sonuçlara göre parametreleri güncellemek ve yeniden araştırmak ve test etmekle geçirdi. Ve sonuçlar gerçekten çok tatmin ediciydi; Enginar, mikro kan dolaşımını tetiklemek için harikaydı.

Enginar ekstraktının in vitro testleri; kılcal damarların çalışmasını tetiklediğini ve cildin sıkılığını 2 kat arttırdığını göstermiştir. Yağ hücrelerinin geçirgenliği yüzde 60 azaldı.

Aşama 1
Isın ve etkinleştir

Enginar vücut peelingini avucunuzun ortasında ısıtın ve etkinleştirin. Islak bacaklara masaj yapın, ardından yıkayın. Bu enginar özlü cilt peelingi ölü derinin arınmasına ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Akabinde uygulanacak masaj kreminin etkinliği artar.
Fiyat: Enginar Vücut Ovucu 200 ML – 935 TL

Adım 2
Yenileme ve sıkılaştırma

Enginar özlü masaj kremi cildi yoğun bir şekilde nemlendirirken sıkılaştırır ve besler. Ödem nedeniyle şişmiş bacakları rahatlatır ve hafifletir. Gua Sha masaj aleti ile birlikte kullanıldığında daha derin bir masajla kılcal damar kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olur. Gua Sha kremi aktiviteyi arttırır. Kullanıcıların yüzde 100’ü ürünü sadece bir ay kullandıktan sonra bacaklarındaki ödemin azaldığını ve ciltlerinin sıkılaştığını belirtti.
Fiyat: Enginar Masaj Kremi 200 ML – 1145 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu