Haber

MHP adayı CHP liderine saldırdı

Kastamonu’nun CHP Hanönü İlçe Başkanı Mehmet Soysal, MHP Hanönü ilçe belediye başkanlığı adaylığını açıklayan Metin Yamalı ve yakınlarının saldırısına uğradı. CHP’li Soysal, kendisine saldıranların oğlu, kayınpederi ve çalışanı Metin Yamalı olduğunu söyledi. Saldırıda yaralanan Soysal, Kastamonu Taşköprü Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

‘GÖMLEKLERİ GİDERİZ’ diye tehdit ettiler

Mehmet Soysal, Gazete Duvarı’nda yaşananları anlattı. Saldırı ihbarı alan Soysal, şikayette bulunacağını söyleyerek olayı şöyle anlattı:

“Metin Yamalı dün MHP Hanönü ilçe belediye başkanlığına adaylığını açıkladı. Hanönü’nde bir bakır madeni var. Acacia Madencilik. Oradaki kimyasal atıklar doğaya atıldı. Ben de buranın eski görüntüsünü ve yeni halini paylaşmıştım. Metin adaylığını açıkladı, artık burayı göreceksin dedik. ‘Umarım arkamızda durursun’ dedim. Bana da küfrettiler. ‘Kefen diktireceğiz’ diye tehdit ettiler. Beni çağırdılar. Eşimin numarasından beni ölümle tehdit ettiler.Sonra silahlarla babamın yanına gittiler.Babam da bu konuyu açmamaları gerektiğini söyledi.Bugün bizi aradılar.Biz de onların da özür dileyeceklerini düşünüyorduk.Ama en kısa zamanda Yanlarına ulaştık, bize demir sopalarla saldırdılar, başıma, sırtıma ve kollarıma darp edildim.”

enez-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu