Haber

Mks Trafo İşçileri Bugün Grevde.

Kocaeli’deki MKS Trafo fabrikasında çalışan DİSK Birleşik Metal İşçileri Sendikası’na üye işçiler bugün greve gitti. DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, “Bugün yapılması gerekeni yapmayanın yarınının bugünden farkı olmayacağını biliyoruz. Biz de bu bilinçle, bu anlayışla bugün yapılması gerekeni yapacağız.”

MKS Trafo fabrikasında çalışan DİSK’e bağlı Birleşik Metal İşçileri Sendikası üyelerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından toplu iş sözleşmesi (TİS) için yetki verilmesine rağmen, işveren süreci mahkemeye taşıdı. Birleşik Metal İşçileri Sendikası, işverenin baskı, tehdit ve şantaj yoluyla işçileri sendikadan istifaya zorladığını ve 14 işçinin sendika üyesi oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldığını öne sürerek grev kararı aldı.

İşçiler bugün DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal İş Sendikası Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun katılımıyla greve gitti. Birleşik Metal İşçileri Sendikası’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Serdaroğlu, şunları söyledi:

“Bu soğukta deprem bölgesinde halk çadır diye bağırırken bu ülkenin Kızılay’ı gidip bir sivil toplum kuruluşuna çadır satarsa ​​bu ülkede her şey bozulur. Onlar da konuşmayan anlayışa cüret ederler. Onlara burada bir hafta içinde her gün bir adım atın.Son sözüm şudur: Biz işçi sınıfının emeğinin önderleri olarak bunları her yerde teşhir ve teşhir edeceğiz.Çabalarımızı her koşulda sürdüreceğiz.Bu tür Bizler için hiçbir zaman bir karamsarlık ve ümitsizlik olmayacak.Bugün yapılması gerekeni yapmayanların yarınlarının da bugünden farklı olmayacağını biliyoruz.Bu bilinçle, bu anlayışla yapılması gerekeni yapacağız. bugün yapılacak.yarın da yapacağız yarın yapılacaklar geleceğin aydınlık günlerini ortaya çıkarmaktır.Hiçbir korkutma yok umutlarımızı çoğaltacağız.direniş,grev,işyeri işgali her yerde bir- birebir anlayış ve bire bir güç. Unun sözünü tüm metal işçilerinin önünde veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu