Haber

Naci Görür’den ‘Deprem’ Paylaşımına Dikkat Çekti: ‘Milletin İradesi Olmadan Deprem Belasından Kurtulamayız’

Kahramanmaraş sarsıntısını günler öncesinden varsayarak uyarıda bulunan yer bilimcisi Prof. Naci Görür, sosyal medya hesabından dikkatleri üzerine çeken depremle ilgili açıklama yaptı. “Siyasi tercihlerinizi buna göre kullanın” diyen Görür, “Halkın iradesi olmadan deprem belasından kurtulamayız” dedi.

Naci Görür depremden kurtulmanın analiz yöntemini anlattı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde 11 ilde büyük yıkım meydana geldi, binlerce insan hayatını kaybetti. Depremzedelerin yaralarının sarılması için çalışmalar devam ediyor.

Yaşanan iki büyük olaydan sonra yurt genelinde yaşayan vatandaşlar evlerinden korkar hale geldi.

Vatandaşlarını depreme hazırlayan ve uyaran yerbilimci Naci Görür’den bir paylaşım daha geldi.

‘Siyasi tercihlerinizi ona göre kullanın’

Kahramanmaraş depreminin olacağını önceden tahmin eden ve uyarılarda bulunan Naci Görür, depreme karşı halkın alacağı önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Görer, “Değerli izleyiciler, sizi bilgilendirmek için ne yazsak, her biriniz yazımızı kendi tarzında yorumluyor veya anlıyorsunuz. Kimi beğenir, kimi beğenmez, kimi açık bulur, kimi kapalı bulur. Arkadaşlar bilimsel öngörüleri istediğiniz gibi yönlendiremezsiniz. Beğen ya da beğenme, her neyse. Çok rahatsızsanız o bilim insanının peşine düşmezsiniz.söz konusu.

“Halkın iradesi olmadan deprem belasından kurtulamayız”

Depremden kurtulmanın yolunu anlatan Görer, “Aşağıda size her ilde insanların derdine derman olacak bir analiz sunuyorum: Nerede yaşıyorsanız, o şehrin yerel yöneticilerinden ve merkezi yönetiminden depreme dayanıklı olmasını talep edin ve siyasi tercihlerinizi buna göre kullanın. Kabul etsek de etmesek de. İster istemez halkın belasından kurtulamayız. Sarsıntılı bir ülkede ancak böyle yaşanır. Sevgilerle”o yazdı.

İşte o yazı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu