Yaşam

Netflix Yanlışlıkla Şifre Paylaşım Politikası Yayınladı

Bu hafta başında adından söz ettiren dizi ve sinema platformu Netflix, resmi internet sitesi üzerinden konutta yaşamayan kullanıcılarına duyuru yaptı. hesap paylaşımı nasıl engellenirsitede bir güncelleme yapmış ancak bu bilgi acilen siteden kaldırılmıştır.

Netflix, bu ilginç olayın ardından ilk kez resmi bir açıklama yaptı. The Guardian platformuna verdiği röportajda Netflix yetkilileri bu planı ‘ ‘yanlışlıkla global sitede’ yayınladıklarını açıkladı.

“Bu sistemi şimdilik sadece Şili, Kosta Rika ve Peru’da konuşlandıracağız”

Netflix yetkililerine göre şifre paylaşımını engellemenin bu yöntemi sadece Şili, Kosta Rika ve Peru’da konuşlandırılacakancak ‘ yanlışlıkla’Bu sebeple global sitenin bilgi sayfasında paylaşıldı.

Netflix tarafından paylaşılan bilgilere göre bir hesabın şifresini paylaşan kullanıcı, hesabın ilişkili olduğu kişinin evindeki Wi-Fi ağına bağlanabiliyor. 31 günde bir bağlanmalıdır . Aksi takdirde, Netflix’e erişim kısıtlanabilir.

Dediğimiz gibi bu sistem şu anda sadece 3 ülkede geçerli olacak . Netflix’in bu politikayı dünya çapında yayınlayacağını biliyoruz, ancak ne zaman olacağını bilmiyoruz. En azından şimdilik, inançlı olduğumuzu söyleyebiliriz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu