Ekonomi

Palomar hisselerinin hedefi rezerv gücü nedeniyle 88 dolara yükseltildi

Salı günü, bir finansal hizmetler firması olan Keefe, Bruyette & Woods, Palomar Holdings (NASDAQ: PLMR) hisseleri için 12 aylık fiyat hedefini bir önceki hedef olan 87 $’dan 88 $’a yükseltti. Firma, hisse senedi üzerindeki Outperform notunu korudu.

Düzeltme, Palomar’ın 2023 yıl sonu GAAP zarar üçgenlerinin gözden geçirilmesini takiben yapıldı. Analiz, 1,6 milyon dolarlık mütevazı bir mülk rezerv fazlalığı ortaya çıkardı. Bu bulgu, önemli rezerv masraflarının şirketin yakın vadeli kazançlarını engellemesinin olası olmadığını gösteriyor.

Keefe, Bruyette & Woods, Palomar için hisse başına kazancı (EPS) 2024 yılı için 4,20 $ ve 2025 yılı için 5,25 $ olarak öngörmeye devam ediyor. Bu tahminler, sigortacıların gelecekteki hasarları ödemek için tutmak zorunda oldukları hasar rezervlerindeki değişiklikleri ifade eden net rezerv gelişimi olmadığı varsayımına dayanmaktadır.

Firma, Palomar’ın hızlı ve kârlı prim büyümesini sürdüreceğini öngörmektedir. Bu büyümenin, elverişli olmaya devam eden bir emlak sigortası ortamında gerçekleşmesi beklenmektedir. Bu koşulların Palomar’ın hisselerinin değerini önümüzdeki 12 ay boyunca yükseltmesi bekleniyor.

Keefe, Bruyette & Woods’un Outperform notu, firmanın Palomar’ın hisselerinin, şirketin sağlam rezerv pozisyonu ve büyüme beklentileri nedeniyle, firmanın kapsadığı hisse senetlerinin ortalama getirisinden daha iyi performans göstereceğine olan inancını göstermektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu