Haber

Sedat Kılınç: “Ülkemizde satın alma gücümüz önemli ölçüde azaldı”

UYGUN Partisine katılan 600 kişi; Sedat Kılınç İnşaat, Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç’ın düzenlediği yemekte bir araya geldi.

İş adamı Sedat Kılınç’ın katkılarıyla UYGUN Partisi’ne katılan 600 kişi yemekli programın ortasına geldi. Programın açılışında konuşan Sedat Kılınç; “Korku imparatorluğunun kurulduğu bu güçlü dönemde, yiğit yürekli arkadaşlarımın buraya gelmesinden onur duyuyorum. Bugün herkese yetti ve cumhurbaşkanının yolundan ülkenin geleceği için savaşmaya geldiler. cesur hareket meral akşener her geçen gün daha fazla katılımla artacak ülkemizin geleceği nezih gençlerimiz başarılı olacak yüzü gülecek güneş doğacak ülkemizin çok derdi çok ızdırabı var. iş dünyasının temsilcisi olarak ekonomiyi de yakından takip ediyoruz.Bu konuları sıralayacak olursak zamanımız yetmiyor.Ülkemizin şu an birinci sorunu hak,hukuk ve adalet meselesi. “Bugüne baktığımızda haksızlıklar had safhaya ulaştı. Bu hak ve hukuksuzluk konusunda güçlü bir irade ile genel liderimizin çizdiği yolda bu haksızlığa ve hukuksuzluğa tamamen son vereceğimizi ümit ediyoruz. Dik durduk ve yürüdük. Önümüze çıkan birçok sorunu artık ortadan kaldırıyoruz. Umarım parti döneminde de bu sorunlar çözülür.” Ekonomi. Şu anda hepimiz derinden hissediyoruz. Ülkemizde satın alma gücümüz önemli ölçüde azaldı. Artık market alışverişimizi yapamaz, elektrik ve doğalgaz faturalarımızı ödeyemez, kiralarımızı ödeyemez hale geldik. Bugün Almanya ekonomisine baktığınızda milli gelirimiz 5 kat fazla. Kişi başına düşen milli gelir, bizim kişi başına düşen milli gelirimizin 5 katıdır. Hollanda okudum. Daha küçük bir ülke ama bizden 6 kat fazla alım gücü var. Bugün Türkiye’de asgari ücretle çalışan bir işçi, bir saat çalışsa bir parça çedar peyniri alamıyor. Bugün Almanya’da kocaman bir kaşar peynirini minimum fiyatla satın almak mümkün. Bu farkı size göstermek istedim. Bugün Türkiye’de 200 gram kıyma 1 saatlik çalışmayla en düşük fiyata alınabiliyor. Ama Almanya’da 1 kilo 300 gram kıyma alabiliyor. Tıpkı emek gibi, tıpkı iş gibi ama fark bu formda. Gençleri 20 yaşında 10 ülkeyi gezebiliyor ama bizim gençlerimiz şu anda buradan Boğazköprü’yü geçemiyor” dedi.

Kayseri İl Başkanı Tansu Şener yaptığı konuşmada; “Partimiz her geçen gün yeni oluşumlarla büyüyor ve topluma verdiği umutla birilerinin korkusu olmaya devam edecek. Bugün burada cemaatimize katılan yeni üyelerimize hoşgeldiniz diyorum. Zinde ve Yiğit hareketi, 100 gün kadar sonra genel seçimlerin yapılacağını biliyorsunuz Zinde ve Yiğit hareketinin mensupları bu süreçte sizden pazarda, parklarda, yani cemiyetin tam ortasında olduğun her alanda, Genel Önder Meral Akşener ve DÜZGÜN Parti’yi iktidara getirmek için çalışmak.

Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, programda yaptığı konuşmada; “Sedat Beyefendi 4 ay önce bizi ziyarete geldi. Aslında uzun zaman önce bazı şeyleri tartışmıştık ama partimize katılmak istediğini söyledi. Partimize katılmak isterken herhangi bir bahse veya talepte bulunmadı, ne kadar rahatsız oldu. ülkenin gidişatından yana olduğunu, çocuklarımızın geleceği için bunu bu partiye armağan etmek istediğini ve bu uğurda çok çalışacağımı, var gücümle çalışacağımı, o kanunu, Bu değerli ülkede adaletin ve demokrasinin tesis edilmesi gerektiğini, ekonominin düzelmesi gerektiğini, ülkenin yeniden prestij kazanmasına katkı sağlayacağını söyledi. Daha sonra bin kişi ile katılmak istediğini söyledi. Seçime kadar böyle yapın. Bu yolda yürüyeceğini cesurca söyledi. Kendisine ve size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından partiye katılan üyelere rozetleri takdim edildi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu