Haber

Selçuk Bayraktar açıkladı! Baykar’dan dev bağış!

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki Türkiye’yi zor durumda bırakan depremlerin ardından yardım seferberliği başlatıldı.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta bulunan Baykar Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sarsıntı bölgesindeki yaraların sarılması için AFAD koordinasyonunda 1000 konut bağışladıklarını açıkladı.

Bayraktar, “2 bin kardeşimizin barınmasını sağlayacak Baykar Konteyner Kenti’ni AFAD koordinasyonunda inşallah hayata geçireceğiz. Baykar olarak değer verdiğimiz mağdur kardeşlerimizin barınma ihtiyaçlarını kalıcı olarak karşılamak için bin konutu Baykar olarak bağışlıyoruz. çok daha önemli.”söz konusu.

“MİLLETİMİZ İÇİN SEFERBERLİK BAŞLIYORUZ”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bayraktar, “Milletimiz için Konut Seferberliği başlatıyoruz. BAYKAR olarak afetlerde yaşayan kardeşlerimizin kalıcı barınma ihtiyaçlarının çözümüne destek olmak için AFAD ile koordineli olarak 1000 konut bağışlıyoruz. Yaralarımızı tek yürek olarak saracağız.”ifadeleri kullandı.
 

TOPLAM YARDIM MİKTARI

Baykar’ın toplam yardım tedbiri 1 milyar 855 milyon TL’ulaşmış.

 

İKİ TÜRK DEVİNDEN KONUT BAĞIŞI ALINDI

Türk Hava Yolları (THY) İcra Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat daha önce şirket olarak deprem bölgesine yılda bin konut yapacaklarını açıklamıştı.

İŞ İNSANLARINA DEĞERLİ BİR ÇAĞRI

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı davette, Çadırlarda geçirilen sürenin uzamasıyla birlikte halkımız büyük zorluklarla karşılaşacak. O yüzden acilen barınma ihtiyacının çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. İş dünyasındaki arkadaşlarıma sesleniyorum; Türkiye genelindeki özel sektör firmaları ve kamu kurumlarıyla birlikte bölgedeki konut sorununu birlikte çözelim ve bir kampanya başlatalım.”kelimeleri kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu