Haber

Sergey Shoigu: Ukrayna’nın yardımı kazanç sağlamıyor

Rusya-Ukrayna savaşının ikinci yılı başladı.

Bu kapsamda Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Moskova’daki Ulusal Savunma Merkezi’nde Rus ordusunun liderleriyle Ukrayna’daki savaşın gidişatına ilişkin değerlendirme toplantısı yaptı.

“Artyomovsk, Ukrayna’nın savunması için önemli”

Görüşmede Ukrayna’daki cephelerden aldığı bilgileri Rus ordusunun üst düzey yöneticilerine aktaran Şoygu, şunları söyledi:

“Donetsk ve Kupyansk istikametindeki taarruzlarda Nikolayevka, Dvurechnoye, Krasnaya Gora, Gryanikovka, Paraskoviyevka yerleşim yerleri kurtarıldı. Artyomovsk’un özgürleştirilmesi süreci devam ediyor.

Bu şehir, Donbass’taki Ukrayna birlikleri için önemli bir savunma merkezidir. Bu yerin kontrolünün alınması, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin savunmasının derinliklerinde taarruz faaliyetlerine olanak sağlayacaktır.”

“Batı yardımı Ukrayna’ya kazanç getirmiyor”

Batılı ülkeler tarafından Ukrayna ordusundaki eğitim faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Şoygu, şöyle konuştu: “ABD’nin Rusya’yı silahlarla parçalama stratejisinin bir parçası olarak, batılı ülkeler Ukrayna’ya silah ve teçhizat tedarikini artırıyor, Ukrayna ordusundaki personel için eğitim programları genişletiliyor.”NATO ülkeleri de dahil olmak üzere Ukrayna’ya verilen silah üslerinin Ukrayna’ya cephede herhangi bir kazanım sağlamadığını da belirtti.

“Ukrayna’daki operasyonlarda bin 100 kadın asker görev yapıyor”

Ukrayna ordusunun Ukrayna’daki çatışmalarda kayıplarının Şubat ayından bu yana arttığını iddia eden Shoigu, Şubat ayının başından bu yana 11 binden fazla Ukrayna ordusu askerinin etkisiz hale getirildiğini söylerken, Rus ordusundaki kayıplara ilişkin rakamları açıklamadı. .

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, tüm dünyada kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Rus ordusundaki kadın askerler hakkında bilgi verdi.

Orduda hatırı sayılır sayıda kadın işçi olduğuna dikkat çeken Shoigu, şu ifadeleri kullandı:

“Bugünkü toplantı 8 Mart (Dünya Kadınlar Günü) arifesinde yapılıyor. Mesleki becerilerini geliştiriyorlar, ülkenin sosyal ve siyasi yaşamına aktif olarak dahil oluyorlar. Birçoğu misyon edinerek kendilerine zor bir yol seçtiler. Rus ordusunda.

Rus ordusunda 5 binden fazla kadın subayımız ve 39 binden fazla kadın işçimiz var. Bugün 1.100 kadın asker, prestijiyle özel bir askeri operasyonda görev alıyor. Şimdiye kadar her üç kadından biri devlet ödülüne layık görüldü.”

esenlerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu