Haber

Sivas’ta kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için tören düzenlendi.

Sivas’ın Zara ilçesinde evinde kalp krizi geçirip kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren polis memurunun cenazesi memleketi Ankara’ya gönderildi.

Zara Bölge Trafik Denetleme İstasyonu’nda görev yapan 32 yaşındaki polis memuru Emre Yalabık dün kalp krizi geçirerek kaldırıldığı Zara Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Yalabık için Zara Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi.

Törende konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, genç yaşta hayatını kaybeden polis memurunun ailesi ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı diledi.

Yaşadıkları acıların çok büyük olduğunu ifade eden Şimşek, “Emre abimiz şerefli emniyet teşkilatının çok şerefli bir mensubuydu. Arkadaşları tarafından sevilen, sayılan, değer verilen, işini yapmaya çalışan bir kadroydu. O, bu dünyada şerefli bir hayat sürmüştür. Bundan sonra bize düşen ona tabi olmaktır. Dua etmektir. Adını yaşatmaktır. Ailesini emaneti olarak korumaktır.” dedim.

Yalabık’ı unutmayacaklarını ve anılarını yaşatacaklarını ifade eden Şimşek, “Onun emaneti olan ailesinin her zaman yanında ve yakınında olacağız. Hepimizin bir kez daha başsağlığı diliyoruz.” dedi.

İlçe Müftüsü Burhan Al’ın kılınan namazın ardından tören ekibi tarafından Yalabık’ın cenazesi katafalka kaldırıldı.

Nişanlı olan 6 yaşındaki polis memuru Yalabık’ın cenazesi, törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Ankara’ya uğurlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu