Sağlık

TEB’den ‘Her Yerde Eczacı’ Kampanyası

Türk Eczacılar Birliği (TEB), Türkiye’de bilimsel eczacılığın 184. yılı etkinlikleri kapsamında, 8- 14 Mayıs ‘Her Yerde Eczacı’ kampanyasını başlattı. Sosyal medya hesaplarından kampanyaya destek veren bazı eczacılar, “Ülkenin her yerinde 7/24 kesintisiz ilaç-eczane hizmeti için eczacılara ihtiyaç var. İlaç sıkıntısıyla mücadele için eczacılara ihtiyaç var. Ülkemizin ilaç-eczane kapasitesini artırmak için eczacılara ihtiyaç var. ilaç geliştirme ve üretim Toplumun sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilmek için ilgili tüm kurum ve kuruluşlardaki eczacılar şartlı olarak mesajlar paylaştı.

TEB, Türkiye’de bilimsel eczacılığın 184. kuruluş yıldönümü münasebetiyle 8-14 Mayıs haftasında sosyal medya üzerinden ‘Her Yerde Eczacı’ kampanyasını başlattığını duyurdu.

14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü temasını “İlacın olduğu her yerde, bilimin ışığında, toplumun kalbinde eczacı” olarak belirleyen TEB, kampanyada eczacıların ilaç-eczane hizmetini kesintisiz olarak olağanüstü koşullarda sağladığına değindi. pandemi, sel ve depremlerin yanı sıra birinci basamak sağlık danışmanlığı yapmaktadır. .

“ÜLKENİN HER YERİNDE 7/24 KESİNTİSİZ İLAÇ-eczane HİZMETLERİ İÇİN ECZACI DURUMU”

14 Mayıs 1839, bilimsel eczacılığın temellerini oluşturan ilk eczacılık sınıfının kurulduğu ve ilk eczacılık kursunun verildiği tarih olması nedeniyle Bilimsel Eczacılık Günü olarak kutlanmaktadır.

Kaynak: ANKA / Sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu