Haber

Teoman, İsrail-Filistin Krizine İlişkin Açıklamalarda Bulundu: “Filistin Yalnız Kaldı”

Nişantaşı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Teoman, İsrail-Filistin savaşına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gazeteciler; Teoman’a “Fazıl Say’ın yurtdışındaki konserlerinin iptal edilmesi konusunda ne düşündüğünü” sorduğumda İsrail-Filistin krizi konusu gündeme geldi. Teoman, İsrail-Filistin krizine ilişkin tutumunu açıkladı.

Teoman, “Fazıl Say’ın yurt dışı konserleri siyasi açıklamaları nedeniyle iptal edildi. Sizinki de iptal edilecek mi?” soruya; “Ben bu tür açıklamalarda bulunmuyorum” dedi ancak röportajın devamında Filistin-İsrail çatışmasına ilişkin açıklamalar yapmaktan da çekinmedi.

İnsanların İsrail ile Filistin arasında tercih yaptığını belirten Teoman, “İnsani açıdan bakıldığında İsrail’in yaptığı çok vahim. Batılı ülkeler kendilerini İsrail’e yakın hissediyor ve boykot ediyor. Ancak müzisyen Fazıl için söylediğim gibi onun da bunu yapabilmesi lazım.” ne isterse söylesin, Batı’nın ikiyüzlülüğü… İnsan hakları diyorlar ama İsrail ve Filistin söz konusu olduğunda pek işe yaramıyor.” söz konusu.

“Türkiye’de kola şişelerinin dökülmesi, bazı mağazaların camlarının indirilmesi gibi eylemler amacına ulaşabilecek mi?” Teoman, soruyu şöyle yanıtladı: “İnsanları kırmak istemem ama çocukluğumdan beri insanlar ‘Kahrolsun emperyalizm’ diye sokaklarda yürüyor ama emperyalizm yıkılmış değil. Sadece gösterilerle olmaz, Bazı yaptırımlarla bu yapılabilir.”

Filistin’in yalnız bırakıldığını belirten Teoman, “Genelde güçlü olan karar verir. İsrail şu anda güçlü olduğu için… İsrail, Suudi Arabistan’la ilişkilerini güçlendiriyor. Tüm Arap ülkeleriyle ilişkilerini güçlendiriyor. Filistin yalnız kaldı. Orada abluka var, su bile var “Bulamayanlar var.” sözlerini kullandı.

Röportajı yapan dergi muhabirlerinin konuyu değiştirme çabalarına rağmen Teoman, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin açıklamalarına devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu