Haber

TOFAŞ Moskova engelini aşamadı

BURSA (IGFA) – TOFAŞ Basketbol Takımı, yeni dönem hazırlıkları kapsamında oynadığı dördüncü hazırlık maçında Rusya temsilcisi BC Runa Moskova ile karşılaştı. Antalya Belek Gloria Sports Arena’da oynanan karşılaşmaya Cassius Winston, Caleb Homesley, Tolga Geçim, Luke Maye, Austin Wiley’den oluşan beşli başlayan Bursa temsilcisi, Luke Maye’nin üçlüğüyle ilk basketi attı ancak rakibin skoru 3-7 oldu. Başlangıç, Teknik Direktör Orhun Ene’nin molası geldi. Mola dönüşünde Tolga Geçim ve Caleb Homesley’in üçlüğüyle 9-9 berabere kalan Mavi Yeşilliler, rakibinin sayılarına Caleb Homesley, Luke Maye ve Ege Demir ile karşılık verdi ancak ilk çeyreği 16-25 geride kapattı.

İkinci periyoda Zeljko Sakic ve Özgür Cengiz’in basketleriyle başlayan TOFAŞ Basketbol Takımı, JJ O’Brien ve Özgür Cengiz’in sayıları sonrasında Omar Prewitt’in üçlüğüyle skoru 26-28’e getirdi. Çeyreğin sonunda TOFAŞ, Austin Wiley, Caleb Homesley ve Cassius Winston ile skorlar üreterek soyunma odasına 36-42 geride girdi.

BC Runa üçüncü çeyreğin başında bulduğu sayılarla 14 sayı (41-55) öne geçti ve son periyoda 51-67 önde girdi. Dördüncü periyoda Austin Wiley, Mustafa Kurtuldu ve Luke Maye’nin sayılarıyla 7-0’lık skorla başlayan TOFAŞ, 32. dakikaya 9: 58-67 önde girdi. Mustafa Kurtuldum ve Austin Wiley’nin basketlerini takip eden Bursa takımı, Ege Demir’in 6.18’lik smaçıyla farkı 6’ya (65-71) indirirken, Luke Maye’nin 73’lük skoru ile Mustafa Kurtuldum’un 1.47’lik üçlüğüyle skoru eşitledi. 74. Ancak son bölümde TOFAŞ öne geçme fırsatını değerlendiremedi ve sahadan 74-78 mağlup ayrıldı.

TOFAŞ’ta BC Runa karşısında Luke Maye 13 sayı; Caleb Homesley 12 sayı kaydetti; Austin Wiley ve Cassius Winston 8’er sayı; Mustafa Kurtuldum ve JJ O’Brien 7’şer puan; Özgür Cengiz ve Ege Demir 6’şar puan; Omar Prewitt ve Tolga Geçim 3’er sayı, Zeljko Sakic ise 1 sayı kaydetti.

TOFAŞ Basketbol Takımı bir sonraki hazırlık maçını yarın Antalya kampında Lokomotiv Kuban ile oynayacak. Gloria Sports Arena’daki maç 17.45’te başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu