Teknoloji

Twitter’ın genel merkezindeki eşyalar satıldı: Kuş logosu 100 bin dolara

Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, Salı günü San Francisco’daki ofisinde hatıra eşyaları, ofis mobilyaları ve mutfak ekipmanlarını açık artırmaya çıkardı.

Dün sona eren müzayedede mavi kuş heykeli, toplantı masası, kahve makinesi ve “@” simgesi şeklindeki saksı da satıldı.

Platformun ünlü kuş logosunun yer aldığı heykeli, 100 bin dolara satılan en değerli parça oldu.

Satışlar, şirketi geçen yıl 44 milyar dolara satın alan Elon Musk’ın maliyet düşürme adımlarının bir parçasıydı. Şirketin CEO’su Musk, devasa maliyet azaltma planlarının bir parçası olarak binlerce Twitter çalışanını işten çıkardı. Geçtiğimiz gün katıldığı bir Twitter Space’te konuşan Musk, “Bu şirket motorları açık ve kontrolleri çalışmıyorken yere doğru yüksek hızla uçan bir uçak gibi” diyerek yaklaşımını savundu.

Müzayedeyi yürüten Heritage Global Partners, müzayede sonuçlarını kamuoyu ile paylaşamayacaklarını söylerken, BBC bazı eserlerin satış fiyatlarına ulaşabildi. Müzayedede bir kahve makinesi 13.500 dolara, bir tahta masa 10.500 dolara ve bir saksı 15.000 dolara satıldı.

Bazı kullanılmış eserlerin yeni fiyatından daha yüksek fiyatlara satıldığı belirtildi. Normalde 1.195 dolara satılan tasarımcı Herman Miller’ın Eames sandalyesi, 1.400 dolara satıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu