Haber

Altun, İsrailli yetkililere sivil kayıplarını göz ardı etmemeleri çağrısında bulundu

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, İsrailli yetkililere sivil kayıpları görmezden gelmeyi bırakmaları ve haber çalışanlarını korumak için güçlü önlemler almaları çağrısında bulundu.

Altun, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, Gazze’de savaşın başladığı günden bu yana 24 gazetecinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda gazetecinin de yaralandığını belirtti.

Çatışma bölgesindeki gazetecilerin yanı sıra diğer sivillerin de hedef alınıp ayrım gözetmeksizin öldürülmesini kınayan Altun, muhabirlerin sadece işlerini yaptıklarını ve haberleri yerlerinden verdiklerini belirtti.

Gazetecilere yönelik rastgele şiddetin kabul edilemez olduğunu belirten Fahrettin Altun, şunları söyledi:

“Savaşın vahşetini görebileceğimiz tek kanalımız onlar. İsrail yetkililerine sivil kayıpları görmezden gelmeyi bırakmaları ve haber çalışanlarını korumak için güçlü önlemler almaları çağrısında bulunuyoruz. Sivillerin milliyetleri ve etnik kökenleri kıymetli olmamalı ve herkes Savaşan tarafların onları koruma görevi var. Sahadan gerçeğin yalnızca tek bir versiyonunu duyurmak isteyenler “Muhabirlerin hayatını olabildiğince zorlaştırıyor. Herkese işlerini yapmaya çalıştıklarını ve bunun hayatlarına mal olmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bu vahim çatışmada hayatını kaybeden haber çalışanlarının ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Barışı ancak gerçekleri ortaya çıkararak ve sahadaki gerçekleri kabul ederek başarabiliriz.”

kurtun-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu