Haber

Çin’in Hubei Eyaleti ile İskandinav Ülkeleri Daha Yakın Ekonomik İlişkiler Peşinde

WUHAN, 22 Kasım (Xinhua) — Çin’in orta kesimindeki Hubei eyaleti ile 2022 Çin-İskandinav Ekonomik ve Ticari İşbirliği Forumu ve Fortune 500 Diyaloğu, Salı günü eyaletin merkezi Wuhan’da başladı. Forum, Hubei, İskandinav ülkeleri ve Fortune 500 şirketleri ortasındaki işbirliğini geliştirmeyi hedefliyor.

Çarşamba günü sona erecek aktifliğin açılış merasiminde, 75,3 milyar yuan (yaklaşık 10,5 milyar ABD doları) pahasında, üst seviye teknoloji ekipman üretimi, bilgi teknolojisi ve yeni güç üzere alanları kapsayan 24 kıymetli işbirliği projesi imzalandı.

Çin Memleketler arası Çok Uluslu Şirketleri Teşvik Kurulu Lideri Yardımcısı Zhang Xiaoyu açılış merasiminde yaptığı konuşmada, İskandinav ülkelerinin rekabetçi ve yenilikçi işletmelerle son derece açık ekonomilere sahip olduğunu söyledi.

Zhang, Çin ve İskandinav işletmeleri ortasındaki işbirliği ve etkileşimin hızlandırılması davetinde bulunarak, bunun Çin’in dışa açılımı açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

İzlanda’nın Beijing Büyükelçisi Thorir Ibsen de Çin ve İzlanda ortasındaki ekonomik işbirliğinin ilerlemesi tarafındaki beklentilerini lisana getirerek, ticari temasların ülkeler ortasındaki bağlantının geliştirilmesinde hayati rol oynadığını kaydetti.

Ibsen, Çin’in orta kesiminde yer alan ekonomik açıdan güçlü bir eyalet olarak Hubei’nin, İzlanda’ya Çin’de ticari faaliyet ve işbirliği imkanı sağladığını belirtti.

Büyükelçi, aktifliğin Hubei ile İzlanda ortasındaki işbirliğini gelecekte daha da ilerletmesi temennisinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu