Haber

İsrail Başbakanlığı Sözcüsü Gazze’deki Ölümleri Reddetti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun sözcüsü, Gazze’deki kanlı baskınları göstermek için çekilen sanatsal bir video klibi paylaşarak, Gazze’deki ölümlerin “yalan” olduğunu iddia etti.

Netanyahu’nun Sözcüsü Ofir Gendelman, X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda Gazze’deki ölümlerin “aldatma” olduğunu iddia etti.

Gendelman, bu iddiasına yönelik olarak Lübnanlı bir yönetmenin çektiği, İsrail’in Filistin’deki kanlı saldırılarını sanatsal görsellerle anlatan ve farkındalık yaratmayı amaçlayan bir video klibin yanı sıra klibin kamera arkası görüntülerini de paylaştı.

Görüntülerde, sağlık görevlilerinin yaralı Filistinli kıza sedye üzerinde müdahale ettiği, çekimler bittikten sonra küçük kızın film ekibiyle birlikte gülümseyerek poz verdiği sahnelerde görülüyor.

Bu sahneleri, Filistin’de yaşananlar konusunda dünya kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlayan bir video klipten olduğunu belirtmeden paylaşan Gendelman, “Filistinliler uluslararası medyayı ve kamuoyunu aldatıyor. Buna kanmayın.” dedi.

Gendelman, Filistinlilerin “kameralar önünde yaralı numarası yaptığını” iddia etti.

Lübnanlı yönetmen Mahmud Remzi’nin Lübnan’da çektiği orijinal video klipte Gazze’deki katliamlar sanatsal bir şekilde anlatılıyor.

Klipte Filistin bayrakları taşıyan bir grup protestocu ve sedyede yaralı bir küçük kızın yanı sıra sanatsal bir hava katmak için kemanlar, konfetiler ve balonlar yer alıyor.

Sosyal medya kullanıcıları da Gendelman’ın paylaşımına dezenformasyon yaydığı gerekçesiyle tepki gösterdi ve İsrail sözcüsüne video klibin orijinal versiyonunu paylaşarak yanıt verdi. ???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu