Haber

Sarp Sınır Kapısındaki Tır Kuyruğu Çözülemiyor

UĞUR İSTANBULU

Sarp Sınır Kapısı’ndaki 15 kilometrelik tır kuyruğunu görüntüleyen CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “Tıpkı 3-4 ay önce Sarp Sınır Kapısı’nda olduğu gibi tır şoförleri mağdur. Bir basın açıklamasıyla ülke gündemine giriyor ama ne yazık ki bu hükümet Sarp Sınır Kapısı’ndaki o tır kuyruğunu çözemiyor” dedi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, seyir halindeyken Sarp Sınır Kapısı’nda bir tırın kuyruğunu yakaladı. Bayraktutan dedi ki:

“20 YILLIK DEVLET TIR KUYRUĞUNU AÇAMIYOR”

“Gördüğünüz gibi henüz Hopa’ya girmedik ve Sarp sınır kapısına 15 kilometre var ve gördüğünüz gibi tır kuyruğu burada başlıyor. 3-4 ay önce yaptıkları gibi ve siz de görüyorsunuz, geçen hafta bir basın açıklamasıyla gündeme getirdim ve bir basın açıklamasıyla ülke gündemine getirdim ama ne yazık ki bu iktidar çözemiyor. Sarp Sınır Kapısı’ndaki o tır kuyruğu.Bu nasıl bir olay ve Hopa’ya 3 kilometre uzaktayız ve tır kuyruğu devam ediyor.Ayıptır anlatılmaz bu ayıp da bu ayıp.Bizim için yeter diyorum. • Yol kenarlarında can güvenliğini ve trafik güvenliğini tehlikeye atan fiili bir durumla karşı karşıyayız Allah göstermesin kaza olması mümkün değildir ve bu anlamda ortadan kaldırmak için gerekenin yapılması gerekmektedir. bir an önce bu TIR’ın kuyrukları bu yapılmazsa bu dram ve buradaki mağduriyet devam edecek. Az önce de söylediğim gibi yetkililerin duyarlı olması ve tır kuyruğunun sona ermesi için önlem alınması gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu